contentmap_plugin

edroga023Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ogłosił przetarg na wybór wykonawcy modernizacji dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Tucholę ze Świeciem. To kolejna uruchomiona przez samorząd województwa duża inwestycja drogowa, która będzie finansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

- W całym regionie przy udziale europejskiego wsparcia zamierzamy poprawić bezpieczeństwo i standard podróżowania na 14 odcinkach wojewódzkich tras o łącznej długości około 350 kilometrów. Część inwestycji zrealizujemy też w oparciu o środki własne województwa. W sumie w Kujawsko-Pomorskiem przebudujemy w najbliższych latach 600 kilometrów dróg – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Droga wojewódzka nr 240 ze Świecia do Tucholi jest jedną z tras w regionie, na której notowane są największe natężenia ruchu - w ciągu doby jeździ nią od 6 do 11 tysięcy pojazdów.

Inwestycja obejmuje 12-kilometrowy odcinek od skrzyżowania ul. Warszawskiej i Nowodworskiego w Tucholi do Bysławia oraz 3-kilometrowy fragment pomiędzy miejscowością Polski Konopat i drogą krajową nr 91 w Świeciu. Jezdnia po przebudowie zostanie wzmocniona i otrzyma szerokość 7 metrów. Zaplanowano też remonty mostów w Rudzkim Młynie na rzece Stążka i w Szumiącej na strudze Szumiąca oraz wiaduktu nad linią kolejową w Terespolu Pomorskim. Przebudowę przejdzie też kilkanaście przepustów, zatok autobusowych, miejsc postojowych i chodników.

W ramach inwestycji zaplanowano też budowę drogowego obejścia Płazowa. Powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz autobusów, a także punkt do kontroli i ważenia pojazdów. Pojawi się też stacja meteorologiczna wraz z kamerami. Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi przy trasie powstaną też ciągi pieszo-rowerowe.

O wyborze najlepszej oferty na przebudowę drogi decydować będą cena, doświadczenie firm budowlanych oraz gwarancja jaką udzielą na wykonane prace. Zakończenie inwestycji planowane jest do połowy 2018 roku.

Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Komentarze  
Michał Serafin
0 #1 Michał Serafin 2017-03-14 13:22
A co z rowerzystami? Odbywa się tam duży ruch turystyczny rowerowy. Przydałaby się ścieżka jak z Tlenia do Osiów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Andrzej
0 #2 Andrzej 2017-03-21 13:42
Cytuję Michał Serafin:
A co z rowerzystami? Odbywa się tam duży ruch turystyczny rowerowy. Przydałaby się ścieżka jak z Tlenia do Osiów.

Bardzo sluszna uwaga.Tereny wokol Tucholi sa bardzo atrakcyjne turystycznie i az prosi sie tam o sciezki rowerowe.Z tym ze warte zastanowienia jest czy budowac sciezke wzdluz drogi czy tez troche od niej "uciec" zeby moc jechac rowerem w jako takiej ciszy .Tak czy siak przydala by sie tam sciezka badz nawet siec sciezek bo to nadal nieodkryte turystycznie regiony. Moza jakas "Via Tucholica" :lol:
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.