contentmap_plugin

edroga058Kolejny fragment drogi wojewódzkiej prowadzącej z Lubnia do Zabrzeży przejdzie gruntowny remont i rozbudowę dzięki wsparciu samorządu województwa w wysokości prawie 21 mln zł. Mowa o ponad 7-kilometrowym odcinku Lubień – Mszana Dolna, którego modernizacja potrwa przez następne niecałe dwa lata.

 

Długo oczekiwany remont odcinka z Lubnia do Mszany Dolnej to kluczowa inwestycja dla mieszkańców całej okolicy. Liczący ponad 7 kilometrów odcinek drogi wojewódzkiej nr 968 zostanie gruntownie zmodernizowany – podczas remontu zostaną zastosowane nowoczesne rozwiązania, a nawierzchnia zostanie wymieniona na bardziej cichą. Zyskają na tym nie tylko kierowcy, ale też mieszkańcy, których domy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi, gdyż dobiegający hałas samochodowy będzie mniej uciążliwy.

Warto także pamiętać, że trasa biegnie w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwej rzeki Raby. Teraz będzie można dojechać tam jeszcze łatwiej, a podczas wypoczynku nad wodą zgiełk będzie mniejszy. Dzięki całkowicie wyremontowanym i przebudowanym chodnikom na miejsce łatwiej dotrą także piesi. Modernizacja czeka też przystanki i zatoki autobusowe.

Koszt całej inwestycji to prawie 21 mln zł, z czego aż 17,8 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozostałą część pokryją środki z budżetu województwa.

Drogowe zmiany w całym regionie
Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycje drogowa w Małopolsce. W obecnej kadencji wartość wszystkich zadań drogowych realizowanych w województwie opiewa na kwotę ponad 1,6 mld zł. Tylko w tym roku udało się już oddać do użytku mieszkańców m.in. długo oczekiwane obwodnice Oświęcimia czy Skały.

Na 44-kilometrowej drodze wojewódzkiej nr 968 z Lubnia do Zabrzeży, już teraz remontowany jest także odcinek Szczawa-Kamienica (za prawie 36 mln zł). Budowane są także nowe ronda w Mszanie Dolnej (za ponad 3,7 mln zł) i Zabrzeży (ponad 3,4 mln zł).

Źródło: UMWM

Komentarze  
Jacek
+1 #1 Jacek 2018-08-18 11:32
Bzdury nic nie jest robione. może jedynie naprawa uszkodzonej drogi w Szczawie, Rondo w Zabrzeży to bajka.. Droga Zabrzeż -Krościenko miała być gotowa w 2018 roku, zrobiono i to nie do końca odcinek Zabzreż -Czerniec.Co to za wykonawca?????
Cytować | Zgłoś administratorowi
Lulek
+1 #2 Lulek 2019-01-18 10:04
Dokładnie, rondo w Zabrzezy opuźnione, ktoś to nadzoruje i wyciąga konsekwencje, że ludzi JAWNIE w biały dzien robi się w ...ja ;) ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.