13Budowa nowej przeprawy w Mielcu jest już na ostatniej prostej. Dwa brzegi Wisłoki są już połączone. Trwają prace końcowe, a kierowcy nowym mostem będą mogli pojechać już w połowie kwietnia. Koszt tej inwestycji to prawie 44 mln zł, z czego wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 to prawie 36,5 mln zł.

 

- Mielec i okolice bardzo długo czekali na drugi most na Wisłoce. Stan robót jednoznacznie upoważnia nas, by powiedzieć, że w najbliższych miesiącach, na wiosnę, w kwietniu ten most powinien zostać oddany do użytku. Ta przeprawa usprawni ruch w Mielcu, szczególnie dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Liczę, że inwestycje, które są komplementarne również w niedługim czasie będą gotowe. Mam nadzieję że w kwietniu ogłosimy przetarg na dalszy przebieg drogi od Rzędzianowic do Piątkowca. Liczę, że starostwo i miasto w miarę możliwości szybko przeprowadzi budowę wiaduktu. Wtedy ten układ drogowy wokół miasta i SSE będzie już kompleksowy - powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Nowy most zlokalizowany jest w północno-zachodniej części gminy Mielec pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem, między drogą wojewódzką nr 983 Sadkowa Góra – Mielec a drogą powiatową Tuszów Narodowy - Mielec – Rzochów. Prowadzi do niego nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 od ul. Sienkiewicza w Mielcu przez Złotniki. Z drugiej strony kończy się rondem w Rzędzianowicach.

- Pracujemy zgodnie z harmonogramem. W połowie kwietnia przeprawa będzie gotowa - powiedział Dariusz Jochymek z firmy Budimex, która jest wykonawcą inwestycji.

1436

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Miąso z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, przedstawił także działania podejmowane przez samorząd w innych miejscach regionu.

- Sukcesywnie zarząd województwa poprawia sieć podkarpackich dróg wojewódzkich. Jesteśmy świeżo po oddaniu obwodnicy Lubaczowa i Strzyżowa, niedawno otwieraliśmy mosty, ten będzie kolejnym dużym obiektem. Gdy zakończmy tę inwestycję, to Mielec – jeśli chodzi o drogi wojewódzkie – będzie obsłużony na długie lata. Podobnie sytuacja ma się w Kolbuszowej, tam zrealizowaliśmy już nasze plany. Dzięki tym działaniom wciąż poprawia się przepustowość i dostępność regionu – mówił w Złotnikach Piotr Miąso.

Rondo w Rzędzianowicach jest początkiem kolejnego elementu tego układu drogowego. Będzie to dalszy ciąg nowego odcinka drogi wojewódzkiej 984 do Piątkowca. Wydana została już decyzja tzw. środowiskowa. W kwietniu spodziewane jest wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), co otworzy drogę do ogłoszenia przetargu. Zgodnie z listem intencyjnym podpisanym w grudniu 2016 roku samorząd powiatowy deklarował zadeklarował finansowanie wkładu własnego tej inwestycji. Szacunkowa wartość zadania to 50 mln zł. Od strony Mielca zaprojektowano wiadukt nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową L25. Realizacja tego zadania została opisana w liście intencyjnym w grudniu 2016 oraz w porozumieniu z czerwca 2019 roku.

Inwestorem tej inwestycji jest samorząd powiatu mieleckiego przy pomocy finansowej samorządu Mielca. Wsparcie finansowe dla inwestycji zadeklarowała też PKP PLK, co znalazło odzwierciedlenie w liście intencyjnym podpisanym w październiku 2019 roku.

Źródło: UMWP

Komentarze  
Zbigniew Mączka
0 #1 Zbigniew Mączka 2020-05-08 17:21
Jest już 8.06. Most stoi gotowy prawie miesiąc. Czeka na urocuroczyste, wyborcze otwarcie przez dostojników PiS?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.