Tu II 3d23 maja rozpoczną się główne prace przy budowie II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Inwestycja warta 27 mln zł zdecydowanie ułatwi dojazd na osiedli Glinki i Wyżyny oraz do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wzdłuż trasy na całym odcinku powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe.

- Rozpoczynamy największe inwestycje drogowe, które wkrótce ułatwią nam poruszanie się po mieście – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Wszystkie najważniejsze zadania przygotowaliśmy w sposób gwarantujący pozyskanie wysokiego dofinansowania unijnego. Dzięki temu, oprócz dokończenia Trasy Uniwersyteckiej, rozpoczniemy też wiele innych  inwestycji takich jak rozbudowa ul. Grunwaldzkiej, Kujawskiej czy budowa nowych mostów na Brdzie w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. Te inwestycje są niezbędne, by skutecznie zabiegać o nowe miejsca pracy i budować silną metropolię. Wszystkie projekty były konsultowane z mieszkańcami. Przy każdej nowej trasie zadbaliśmy o nowe drogi rowerowe, chodniki, elementy ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz zachęcające do korzystania z transportu publicznego – dodaje prezydent.

TU II objazdPrace rozpoczną się 23 maja na ul. Glinki od skrzyżowania z ul. Magnuszewską do skrzyżowania z ul. Boya-Żeleńskiego. Ten odcinek będzie wyłączony z ruchu na okres około 4-5 miesięcy. W pierwszej kolejności przebudowywane będą m.in. chodniki i uzbrojenie podziemne. Z końcem maja ruszą też prace pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Ujejskiego. W wakacje ruszą natomiast prace związane z budową wiaduktu. W początkowej fazie będą one realizowane poza istniejącymi  jezdniami. Zamknięty odcinek ul. Glinki najprościej ominąć ulicami Jana Pawła II, Wojska Polskiego i Magnuszewską lub Szpitalną.

 

 

 

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.