csm torunska4 61e3867697Pogoda pozwala na kontynuowanie wielu prac przy rozbudowie ul. Kujawskiej w Bydgoszczy. Inwestycja została uzupełniona o remont odcinka ul. Toruńskiej na wysokości kinoteatru Adria. Tam prace już się zakończyły.

 

Jezdnia została na odcinku prawie 300 metrów odnowiona. Jej poszerzenie pozwoliło wytyczyć pas do lewoskrętu na teren nowego osiedla. Przebudowano również chodniki i uporządkowano parkowanie przed budynkiem kinoteatru. Zgodnie z nowymi standardami na ciągach dla pieszych zastosowano betonowe płyty. Wzdłuż remontowanego odcinka ustawione zostały też nowe słupy oświetleniowe. Wkrótce drogowcy zamontują też energooszczędne oprawy, co pozwoli zdemontować stare latarnie. Inwestycja kosztowała ponad 400 tysięcy złotych.

W ramach rozbudowy ul. Kujawskiej modernizowany jest natomiast 200-metrowy początek ulicy do skrzyżowania z ul. Babia Wieś. Nowe torowisko na tym fragmencie budowane jest w osi ulicy pomiędzy dwiema jezdniami. Prawie gotowa jest już jezdnia południowa, na której ułożono pierwszą warstwę asfaltu. Budowa północnej rozpocznie się po zakończeniu prac nad murem oporowym od strony kościoła garnizonowego. Przed rondem pomiędzy jezdniami znajdzie się para przystanków. Na odcinku od ronda Bernardyńskiego do Babiej Wsi zarezerwowano też miejsca na drogi rowerowe.

W ubiegłym roku na ul. Toruńskiej wyremontowany został również odcinek jezdni od ul. Spokojnej do ronda Toruńskiego. Obecnie trwa natomiast przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca odpowiedzialnego za modernizacje torowiska na odcinku od Spokojnej do Stomilu.

Źródło: UM Bydgoszcz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.