edroga025Dokończenie projektów finansowanych przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz odnowa drogi nr 551 w Dąbrowie Chełmińskiej (powiat bydgoski) to najważniejsze zadania inwestycyjne na wojewódzkich drogach w 2015 roku.

- W ostatnich latach samorząd województwa skierował na modernizację dróg wojewódzkich pół miliarda złotych. Dzięki tym funduszom przebudowaliśmy ćwierć tysiąca kilometrów tras na Kujawach i Pomorzu. Kolejne 200 milionów kosztowała budowa siedmiu obwodnic. W ubiegłym roku na realizację drogowych zadań uruchomiliśmy dodatkowe środki w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Przygotowujemy się do kolejnych dużych inwestycji w ramach nowego unijnego rozdania – mówi marszałek Piotr Całbecki.
 
Na drogach wojewódzkich w 2015 roku zaplanowano szereg prac, które poprawią bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Inwestycje są możliwe dzięki puli dodatkowych środków unijnych, które zostały uruchomione w połowie ubiegłego roku oraz środkom z budżetu województwa. Wartość wszystkich zadań wyniesie ponad 50 mln złotych.
 
Na modernizacje ZDW w Bydgoszczy wyda około 44 mln zł. Będą to przebudowy dróg: nr 239 Gródek-Krąplewice (powiat świecki), nr 241, Mrocza-Wiele (powiat nakielski), nr 550 w Chełmnie oraz nr 251 Barcin-Pturek (powiat żniński), a także budowa rond: w Nakle na drodze nr 241, w Wąbrzeźnie na drodze nr 534 i w Sędzinie (powiat aleksandrowski) na drodze nr 266. Zmodernizowany zostanie też most w Brodnicy w ciągu drogi nr 560.
 
Około 5,7 mln zł zostanie przeznaczonych na odnowy dróg, w tym w: Dąbrowie Chełmińskiej, Bytoniu, Barcinie, Brodnicy, Wtelnie i Pile Młyn.
 
Dokumentacja, warta około 350 tys. zł, zostanie przygotowana dla: rond w Więcborku i w Dyblinie, przebudowy drogi nr 551 w Unisławiu i nr 251 Młodocin-Pturek.
 
Milion złotych będzie kosztowała przebudowa przepustu w Motylu na drodze nr 237, a dwa miliony remonty nawierzchni w Małej Nieszawce (droga nr 273), Bysławiu (droga nr 240), Lubiewicach-Błądzimiu (droga nr 240) i Szubinie.

Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.