Przestrzenna1Łódź zmienia się nie tylko w centrum. W tym roku wydana będzie rekordowa kwota - blisko 50 mln złotych - na przebudowę ulic na osiedlach.

 

Prace polegają zazwyczaj na utwardzeniu dróg gruntowych lub budowie chodników w miejscach, gdzie ich do tej pory nie było.

- Przebudujemy łącznie kilkadziesiąt kilometrów ulic i chodników. Są to lokalizacje zgłaszane przez mieszkańców – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. I zapowiada - To nie koniec. Przedstawimy plan kolejnych inwestycji na osiedlach.

Roboty trwają m.in. na ulicach Familijnej, Przestrzennej i Glebowej. Na dniach rozpoczną się na: Grenadierów, Kadetów, Weteranów, Sowiej, Czwartaków, Dolinnej, Pustynnej, Bruskiej, Latawcowej, Kryzysowej, Liniowej, Kurpińskiego i Rudziance.

Zastosowane technologie są różne w zależności od lokalizacji. Począwszy od utwardzenia ulic kruszywem i masą bitumiczną, przez wykonanie asfaltowej drogi z odwodnieniem w terenie, po kompleksowe przebudowy ulic wraz z infrastrukturą podziemną. Wszystko w zależności od potrzeb i wyposażenia ulicy.

- W ramach planu dla dzielnic wykonane zostaną również modernizacje i budowy chodników – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W pierwszym etapie pojawią się one między innymi na ks. Brzóski, Łazowskiego, Rogozińskiego, Smutnej, i Tagore. Docelowo wytypowanych jest blisko 100 lokalizacji.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.