pink bridgeRak piersi to jeden z najczęściej dotykających kobiety w Polsce nowotworów złośliwych. Profilaktyka i regularne badania pozwalają na wczesne wykrycie choroby i zwiększają diametralnie szansę na jej wyleczenie. O tym, że warto dbać o swoje zdrowie przypomina akcja „Różowy Październik”, do której włączył się również Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

 

W ramach akcji „Różowy Październik” podświetlone na różowo zostaną dwa gdańskie obiekty: Dwór Artusa oraz wiadukt w ciągu ul. Kościuszki. Oświetlenie w takim kolorze pozostanie do 8 października.

O „Różowym Październiku” informuje gdańszczan także przyroda. Do kwiatowych donic w centrum miasta, m.in. przy Targu Węglowym, Targu Rybnym, przy budynku LOT-u czy „Krewetki” dosadzono ponad 700 sztuk różowych roślin – jeżówek i wrzosów. Na tym nie koniec, bo na Alei Zwycięstwa oraz ulicy 3 Maja w dniach 27 września – 7 października powiewać będzie 400 flag Fundacji OmeaLife.

Gdańsk na kilka dni stanie się prawdziwie różowym miastem, przypominającym kobietom o profilaktyce w walce z nowotworem piersi.

Źródło: GZDiZ

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.