P9011103Rozstrzygnięto przetarg przybliżający do przebudowy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gliwic. Dokumentacja projektowa zadania powstanie w ciągu roku za 362,85 tys. zł. Kolejnym etapem będzie wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje projekt.

 

Ulica Zwycięstwa jest jedną najważniejszych gliwickich ulic – łączy dworzec z Rynkiem i wita gości odwiedzających miasto. To na nią kierują pierwsze kroki turyści, którzy odwiedzają Gliwice, ale jest też jedną z ulic najczęściej uczęszczanych przez gliwiczan. Miasto od lat dokłada wszelkich starań, by wyglądała reprezentacyjnie i estetycznie. Po remoncie mostu nad Kłodnicą i wymianie oświetlenia na bardziej estetyczne i ekologiczne, przyszedł czas na gruntowną zmianę wizerunku ulicy na bardziej spacerową i wypoczynkową. Ul. Zwycięstwa ma stać się przestrzenią bardziej przyjazną wszystkim użytkownikom ruchu.

Ruch samochodów na ulicy Zwycięstwa zostanie ograniczony. Wprowadzone zostaną udogodnienia dla rowerzystów. Według założeń koncepcji miałby powstać dodatkowy pas ruchu, którym mógłby poruszać pojazd alternatywny dla obecnie funkcjonującego autobusu. Planowane jest uruchomienie dodatkowych przystanków autobusowych. Zmieni się też funkcja chodników – jeden będzie przeznaczony do szybkiego przemieszczania się, drugi do powolnego przemierzania ul. Zwycięstwa, z miejscami relaksu, m.in. kawiarnianymi stolikami. Będzie też bardziej zielono i przyjaźnie – na chodnikach staną ławeczki i stojaki dla rowerów. Takie są propozycje, które w trakcie sporządzania dokumentacji projektowej mogą ulec modyfikacji.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.