P6020238Najbardziej uciążliwe remonty w stolicy zakończą się we wrześniu, ale drogowcy będą pracowali dopóki pogoda pozwoli. Budowana będzie Trasa Świętokrzyska, tunel w Wawrze, nowa ulica Marynarska.

We wrześniu drogowcy schodzą z jezdni tam, gdzie roboty zaplanowane były na wakacyjne miesiące, a wykonawcy pozostają na placach budów kilkuletnich inwestycji czy dużych remontów. Do listopada budowany będzie tunel pod torami kolejowymi w Międzylesiu – ta budowa już nie powoduje utrudnień w ruchu drogowym. Na Pradze powstaje Trasa Świętokrzyska – na wrzesień zaplanowano przewiezienie na docelowe miejsce w nasypie kolejowym na specjalnych wózkach betonowej konstrukcji kolejnego tunelu drogowego (podobną operację wykonawca przeprowadził w czerwcu), do listopada zamknięta dla ruchu jest ul. Zabraniecka przy budowanej trasie. Trwa przebudowa ulicy Żołnierskiej – samochody jeżdżą jedną jezdnią w obydwu kierunkach, druga jest zamknięta. Rozpoczęła się przebudowa ul. Marynarskiej – na razie torowiska tramwajowego (nie kursują tramwaje do pętli Służewiec) i instalacji podziemnych, ale zmian w ruchu kierowcy mogą się spodziewać jeszcze we wrześniu. Do końca października potrwa remont ul. Górnośląskiej pomiędzy Rozbrat a Solec. Zarząd Dróg Miejskich będzie w weekendy wymieniał nawierzchnie ulic, na swoją kolej czeka m.in. ulica Cyrulików, L. Rudnickiego.

Tramwaje Warszawskie będą kontynuowały dwie modernizacje torowisk – na Pradze w al. Solidarności i w Śródmieściu – w al. Jana Pawła II. Na prawym brzegu tramwajarze przebudowują ulicę: torowisko, jezdnie i chodniki od ul. Jagiellońskiej do Targowej. Jeżeli nie nastąpi pogorszenie warunków pogodowych to zakończą prace tydzień wcześniej niż zakładali. Ruch tramwajowy i samochodowy wróci tam od 5 września, potem będą trwały jeszcze roboty wykończeniowe. W tym samym terminie tramwaje mają wrócić w al. Jana Pawła II, gdzie Tramwaje Warszawskie zajmują się nie tylko torami, ale także jezdniami i chodnikami. Po przebudowie na wysokości Hali Mirowskiej będą szerokie przystanki w obydwu kierunkach, co znacznie ułatwi korzystanie z tramwajów. TW będą kontynuowały przedłużanie trasy tramwajowej na Tarchominie – zmiany w ruchu drogowym potrwają do początku września. Cała inwestycja zakończy się w lutym przyszłego roku, a tramwaje pojadą po nowych torach na wiosnę. We wrześniu i październiku, w weekendy, tramwajarze będą remontowali tory i przystanki na ul. S. Starzyńskiego pomiędzy Rondem Żaba a Rondem S. Starzyńskiego i w te dni ruch tramwajów będzie wstrzymany. PKP PLK rozpoczęła budowę wiaduktu na ul. Karczunkowskiej nad torami kolejowymi linii radomskiej. Ulica w tym miejscu jest zamknięta dla ruchu do 24 grudnia. Wtedy planowane jest uruchomienie tymczasowej jezdni omijającej plac budowy. Wiadukt ma być gotowy w wakacje 2017 r.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.