dziura drogaNajbardziej zniszczony fragment ulicy Półłanki doczeka się nowej nawierzchni. W lecie drogowcy wyremontują odcinek między skrzyżowaniem z ulicami Christo Botewa i Tadeusza Śliwiaka a skrzyżowaniem z ulicą Nad Drwiną.

 

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, termin ten został wybrany z powodu mniejszego w okresie letnim ruchu samochodów. Remont zostanie przeprowadzony tzw. metodą nakładkową. Zostanie zdarta stara warstwa asfaltu, a na jej miejsce położona zostanie nowa.

Dotychczasowa praktyka pokazuje, że taki rodzaj remontu jest bardzo trwały. To szczególnie istotne w przypadku tego konkretnego fragmentu ul. Półłanki. Codziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów, w tym pojazdy dostawcze i ciężarowe, powodując szybsze niż w przypadku innych ulic zużycie nawierzchni.

Tegoroczna zima też nie jest łaskawa dla tej ulicy. Częste wahania temperatury powodują szybsze pękanie asfaltu. Do czasu wakacyjnego remontu ZDMK będzie łatać ul. Półłanki na bieżąco.

Jest też gotowa koncepcja wraz z dokumentacją całościowej przebudowy tej ulicy – od skrzyżowania z ul. Bieżanowską aż do krzyżówki z ul. Rączną i Szparagową. Szacowany koszt to około 50 milionów złotych.

Źródło: UM Kraków

Komentarze  
Tom Tom
0 #1 Tom Tom 2019-05-10 16:29
Obudzili sie.. Przebudowa tej ulicy powinna byc juz dawno... W godz 14-16:30 ta droga jest nieprzejezdna.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.