edroga003Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w którym rozdysponował wsparcie na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych i gminnych. Dofinansowanie w wysokości 44 milionów złotych trafi na realizację 10 inwestycji.

 

- Wspierając realizację inwestycji drogowych myślimy przede wszystkim o poprawie bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców. Dzięki współpracy samorządu województwa z samorządami lokalnymi mamy w regionie nowe obwodnice miast, w miejscu niebezpiecznych skrzyżowań powstają minimalizujące ryzyko kolizji ronda, a przy odnawianych trasach pojawiają się chodniki i ścieżki dla rowerzystów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Samorządy lokalne mogły aplikować o wsparcie na realizację inwestycji drogowych w dwóch naborach wniosków, które odbyły się w kwietniu i maju oraz czerwcu i lipcu. Chodziło o przedsięwzięcia związane z budową i rozbudową dróg lokalnych, w tym węzłów i skrzyżowań, wraz z infrastrukturą towarzyszącą i poprawiającą bezpieczeństwo, które zapewnią bezpośrednie połączenie z autostradą, drogą ekspresową, portem lotniczym, terminalami towarowymi lub terenami inwestycyjnymi.

Zarząd województwa zakwalifikował do dofinansowania 10 inwestycji. Największe wsparcie trafi do gminy Inowrocław, która zrealizuje projekt polegający na budowie drogi łączącej ulice Marulewską i Szymborską oraz przebudowę ulicy Długiej na terenie miasta i gminy Inowrocław. Wśród projektów powiatu świeckiego jest warta 12 milionów złotych budowa odcinka, który włączy północno-zachodnią część powiatu do planowanego węzła w Zbrachlinie przy trasie S5. Powiat rypiński pozyskał 3,5 miliona złotych na modernizację drogi ze Starorypina do Rypina. Dwie inwestycje zrealizuje gmina Płużnica, wsparcie pozyskały też gminy Nakło nad Notecią, Tuchola i Grudziądz.

Trwają prace w zakresie przygotowywania umów o dofinansowanie projektów.

Źródło: UM WK-P

Załączniki:
Pobierz (Lista.pdf)Lista.pdf[ ]54 kB
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.