PODZIEMNA ulicaW Łodzi wybrano wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje podziemną ulicę w Nowym Centrum Łodzi, a także wykona projekt rynku Kobro wraz podziemnym parkingiem.

 

Rynek ma być jedną z najbardziej atrakcyjnych przestrzeni w NCŁ. Będzie tam dużo ławek oraz zieleni. Przygotowany zostanie także do organizacji imprez i koncertów.

Pod rynkiem NCŁ powstanie parking. Dostać się do niego będzie można właśnie podziemną ulicą, która połączy ulicę Kilińskiego i al. Rodziny Scheiblerów.

Podziemna ulica znajdzie się na poziomie 6 metrów pod powierzchnią gruntu. Będzie ona obsługiwała także sąsiednie inwestycje m.in. planowane w tym rejonie biurowce. – Nad nią, na poziomie zero, powstanie przyjazna dla mieszkańców przestrzeń z ławkami i drzewami – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Wydziału ds. Zarządzania Projektami.

Droga ta będzie biegła między EC1 a działką, którą za ponad 85 mln zł kupiła firma Ghelamco.

– W pierwszym etapie powstanie podziemna ulica. Jednocześnie przygotowany zostanie projekt rynku z parkingiem. Jego budowa będzie realizowana w kolejnym etapie – mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.
Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum składające się z firm Mosty-Łódź i Budomal. Prace powinny zakończyć się na przełomie 2020 i 2021 roku.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.