okolna1Budowa nowego ronda u zbiegu Okólnej i drogi krajowej nr 71 wchodzi w nowy etap. Można już zobaczyć jak będzie ono wyglądało. Pojawiły się m.in. krawężniki wyznaczające jezdnie oraz fragmenty chodników. Wykonawca rozpoczął także układanie asfaltu.

 

Skrzyżowanie ulicy Okólnej z drogą krajową nr 71 jest jednym z dojazdów do węzła autostradowego w Strykowie. Jednocześnie to trasa do Łagiewnik, a także Skotnik i Zgierza.

- W godzinach szczytu, wyjazd z ulicy Okólnej był bardzo utrudniony. Nowe rozwiązanie usprawni przejazd nie tylko samochodom, ale również autobusom komunikacji miejskiej i poprawi bezpieczeństwo pieszych – mówi Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

W miejscu skrzyżowania powstaje rondo turbinowe. Jest ono bezpieczniejsze od tradycyjnego ronda. Wybierając pas ruchu w danym kierunku poprowadzi on nas do odpowiedniego wyjazdu. Rondo nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale także upłynni ruch. W ramach inwestycji zasadzonych zostanie kilkanaście drzew (klony) oraz ponad 4,5 tys. krzewów (m.in. berberysy, tawuły).

okolna2okolna3

 

 

 

 

 

 

 

 

Prace wykonuje firma Kral. Koszt to 4,5 mln zł. Inwestycja potrwa do końca roku.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.