plac wolnosciW Łodzi wybierany jest wykonawca i rozpoczyna się projektowanie przebudowy placu Wolności. Jak zmieni się plac po przebudowie? Nawierzchnia wraz z torowiskiem zostanie całkowicie wymieniona. Ruch samochodowy oraz tramwajowy zostanie poprowadzony po stronie północnej. Natomiast południowa strona placu będzie przeznaczona dla ruchu pieszego.

 

Przystanki komunikacji miejskiej zostaną wyniesione, aby ułatwić osobom starszym i niepełnosprawnym korzystanie z autobusów i tramwajów. Nasadzone zostaną także drzewa, krzewy i inne niskie rośliny.

- Wspólnie z projektantami będziemy dążyć, aby było jak najwięcej terenów zielonych – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Pomiędzy dwoma rzędami nasadzeń urządzona będzie strefa zabaw dla dzieci. W północnej i południowej części placu powstaną fontanny w formie tryskaczy schowanych w nawierzchnię.

Projektowanie potrwa 16 miesięcy. Następnie wybrany zostanie wykonawca, który przebuduje plac Wolności.

Na Placu Wolności znajdą się:
• dodatkowe drzewa i ozdobne krzewy
• ponad 50 ławek ulicznych
• około 80 stojaków rowerowych
• nowe oświetlenie
• mini plac zabaw dla dzieci
• fontanna z podświetleniem

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.