roboty drogoweTrwają prace przy wbijaniu grodzic, które pozwolą na wymianę gruntu na al. Rydza-Śmigłego. 28 października wprowadzono tam zmiany w organizacji ruchu.

 

Na przebudowywanej al. Rydza-Śmigłego należy wymienić wadliwy grunt pod torowiskiem. Aby wykonać prace ziemne należy na całej długości odcinka wbić za pomocą wibromłota grodzice, pozwalające na odseparowanie części jezdni od wadliwego gruntu. Prace wykonano już na odcinku od nowo budowanego wiaduktu. Aby wybić kolejne grodzice w kierunku ul. Przybyszewskiego, konieczne jest wprowadzenie zmian przy skrzyżowaniu z ul. Milionową.

Od poniedziałku, 28 października, na al. Rydza-Śmigłego przy skrzyżowaniu z ul. Milionową pozostanie jeden pas ruchu w obu kierunkach. Przeniesiony zostanie kilka metrów dalej przystanek autobusowy w kierunku Dąbrowy, a przystanek w kierunku skrzyżowania „Marszałków” będzie przed ul. Milionową. Aby upłynnić przejazd po al. Rydza-Śmigłego wprowadzony będzie zakaz skrętu w lewo w ul. Milionową w kierunku Widzewa.

Na al. Rydza-Śmigłego nowy wiadukt jest już gotowy, trwają prace przy nasypach, oraz wymianie gruntu pod torowisko. Po zakończeniu prac ziemnych, wykonawca przystąpi do prac drogowych. Cała przebudowa obu jezdni ma się zakończyć na początku 2021 r.

Przebudowa al. Rydza-Śmigłego to część dużego niskoemisyjnego projektu transportowego, który poprawi jakość podróżowania komunikacją miejską w Łodzi. Wyremontowane zostanie 11 km torowisk, zmodernizowana zostanie zajezdnia Chocianowice i zakupione zostanie 30 niskopodłogowych tramwajów.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.