budowa 06Komitet Sterujący ds. optymalizacji procesu realizacji inwestycji drogowych, powowłany z inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, opracował materiał podsumowujący prace i rekomendacje grup roboczych (ds. prawa ogólnego, ds. zamówień publicznych, ds. forum kontraktowego, ds. techniki/technologii i ds. finansowania infrastruktury). Teraz propozycje będą poddane konsultacjom.

Optymalizacja procesu realizacji inwestycji drogowych, ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, ma na celu poprawę jakości procesów składających się na realizację planu budowy dróg.

W styczniu odbyły się dwa spotkania przedstawicieli wykonawców i projektantów branży drogowej, środowiska naukowego oraz strony społecznej, na których ostatecznie nadano kształt podjętej inicjatywie. Rozpoczęto prace analityczne nad możliwością wprowadzenia zmian umożliwiających realizację PBDK w jak najszerszym zakresie oraz na przeglądzie możliwych do wprowadzenia propozycji, zarówno w krótkim, jak i dłuższym horyzoncie czasowym. Na posiedzeniu Komitetu Sterującego ds. optymalizacji procesu realizacji inwestycji drogowych, które odbyło się 5 kwietnia, grupy zaprezentowały wyniki swoich dotychczasowych prac i rekomendacje.

Debata nad tymi propozycjami została zaplanowana na 26 kwietnia 2016 r., z uwzględnieniem zgłoszonych do tego czasu uwag i wniosków. Debata będzie miała miejsce podczas Polskiego Kongresu Drogowego w Centrum Konferencyjnym NIMBUS w Warszawie.

Podsumowanie konsultacji i prezentacja materiału z uwzględnieniem zgłoszonych uwag i wniosków jest planowane na 31 maja 2016 r., podczas pierwszego dnia Targów Infrastruktury Drogowej w Kielcach.

Propozycje grup roboczych 

Uwagi i wnioski do opracowania można przesyłać do 13 maja 2016 r. na adresy e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: MIB

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.