Aktualnie na terenie inwestycji trwają prace wykończenioweMożna już przejechać nowym mostem na ul. Starogardzkiej w Gdańsku, choć na razie ruch odbywać się będzie wahadłowo. Na swoją trasę wraca autobus linii 189, ale ruch pieszych odbywać się będzie jak do tej pory kładką. Zmiany te związane są z kolejnym etapem prac i potrwają co najmniej dwa tygodnie.

 

W związku z kolejnym etapem prac przebudowy mostu w ul. Starogardzkiej, w nocy z czwartku na piątek (20/21.09) nowy most został częściowo udostępniony kierowcom. Ruch odbywa się wahadłowo, poprzez sygnalizację świetlną. Auta z ul. Starogardzkiej będą kierować się przez most bezpośrednio na Trakt św. Wojciecha. Równocześnie zamknięto wjazdu z ul. Starogardzkiej na ul. Nowiny w kierunku centrum.

Nowym mostem na Starogardzkiej będzie można przejechaćW relacji odwrotnej również ruch będzie odbywa się bezpośrednio z ul. Trakt Św. Wojciecha na ul. Starogardzką. W piątek (21 września) od pierwszych porannych kursów na stałą trasę przez ul. Trakt Św. Wojciecha wróciła linia autobusowa 189.

Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu nie ma możliwości bezpośredniego wjazdu na ul. Starogardzką z Traktu Św. Wojciecha dla pojazdów poruszających się z Pruszcza Gdańskiego. Ta relacja zostaje utrzymana jak dotychczas – auta kierowane są na trasę objazdową z wykorzystaniem ulic Trakt Św. Wojciecha, Podmiejska, Małomiejska, Świętokrzyska i Niepołomicka.

Dla pojazdów ciężarowych (masy całkowitej powyżej 3,5 t) przejazd odbywa się z wykorzystaniem Obwodnicy Południowej oraz ulic Małomiejskiej-Świętokrzyskiej-Niepołomickiej.

Ruch pieszy będzie odbywa się bez zmian, tj. kładką pieszą umieszczoną nad Kanałem Raduni w sąsiedztwie mostu (w relacji ul. Nowiny-ul. Trakt Św. Wojciecha).

Taka organizacja ruchu potrwa co najmniej 2 tygodnie.

***

Budowa mostu nad Kanałem Raduni w ciągu ulicy Starogardzkiej w Gdańsku usprawni komunikację oraz poprawi komfort podróżujących w tej części miasta. Obiekt, który funkcjonował wcześniej w tym miejscu, był zbyt wąski, by jednocześnie mogły nim przejechać samochody z przeciwnych kierunków. Obowiązywał tu ruch wahadłowy, który powodował korki. Nowy obiekt natomiast, umożliwi ruch kołowy w obu kierunkach. Oprócz nowego mostu zmieni się istniejący układ drogowy oraz dojazdy. Wykonawcą prac jest firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu. Kwota jaką miasto przeznaczyło na realizację zadania to ok. 5,6 mln zł. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Infrastruktury w wysokości ponad 3 mln zł.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.