contentmap_plugin

 MG 6923 miniUlica Piramowicza, jedna z najładniejszych uliczek w Łodzi, zyskała nowy blask. Niegdyś zapomniana, teraz pełni funkcję podwórca miejskiego. Za dnia tętni życiem, zaś w nocy każdy odnajdzie tu spokój, pochłonie go klimat tego miejsca.

Ulica Piramowicza to już trzeci łódzki woonerf, czyli strefa przyjazna pieszym. Pojawiły się tu ławki, drzewa, nowa nawierzchnia, nowe oświetlenie i elementy dekoracyjne. Część nawierzchni odtworzona została ze znajdującej się tu zabytkowej kostki, wyjętej, oczyszczonej lub uzupełnionej podobną.

Ponadto, znajduje się tu sześć podświetlonych drzew, klonów o czerwonych liściach, zieleńce ogrodzone stylizowanymi kratam, a na placu przed cerkwią - stoliki szachowe. Część parkingowa została przesunięta w stronę ul. Jaracza (liczba miejsc nie zmniejszyła się, bo pojazdy parkują prostopadle do krawężnika)

Wyróżnikiem tej ulicy jest zabytkowa pompa do czerpania wody, która stanęła od strony ul. Narutowicza. Została odtworzona z oryginalnych elementów pozyskanych z trzech takich pomp, które udało się odnaleźć na terenie Księżego Młyna i w Ozorkowie.

Prace trwały od lipca 2015 r. do kwietnia 2016 r. Inwestycję zrealizował łódzki oddział Skanska, Inwestorem był Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi. Wartość kontraktu to blisko 2 mln zł brutto.

 MG 0048 mini MG 0058 mini MG 0231 mini MG 0245 mini MG 6914 mini MG 6915 mini MG 6923 mini MG 6930 mini
Źródło: Skanska

Komentarze  
Zdzisław
0 #1 Zdzisław 2016-07-19 17:41
Jako mieszkaniec Łodzi, któremu leży na sercu bezpieczeństwo pieszych chciałem zapytać za Waszym pośrednictwem dlaczego w roku bieżącym nie odnawia się oznakowania poziomego przejść dla pieszych. Mógłbym wymienić wiele ulic gdzie o wyznaczonym przejściu informują znaki pionowe natomiast znaki poziome dawno zostały zatarte kolami jadących samochodów. Jeżeli do tego dodać fakt m że zalegające i nie uprzątniete łachy piasku we współpracy z kołami pojazdów bardzo efektywnie niszczą to oznakowanie co pozostało z lat ubiegłych mamy obraz naszego miasta.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.