contentmap_plugin

P6020238Na budowanym rondzie w Karczowie (skrzyżowanie dróg krajowych nr 46 i 94) zmieniła się organizacja ruchu. Oddana została główna tarcza ronda, lecz ruch odbywa się tylko po jej połowie w dwóch kierunkach.

Użytkownicy jadący od strony Brzegu w kierunku Nysy włączając się do ruchu z DK 94 do DK 46 korzystają z drogi tymczasowej, a następnie jadą „starym” odcinkiem DK 46. Kierowcy podążający od Brzegu w stronę Opola przejeżdżają specjalnym łącznikiem i kierują się na nowe rondo (w tym miejscu w razie potrzeby ruch jest kierowany ręcznie). Natomiast osoby jadące od strony Nysy w kierunku Brzegu muszą przejechać nowe rondo, dojechać do ronda za skrzyżowaniem z sygnalizacją we Wrzoskach, nawrócić i jechać w kierunku Brzegu.

Wprowadzona 19 października tymczasowa organizacja ruchu jest pierwszą z wielu zmian, jakie będą wprowadzane do końca przebudowy skrzyżowania. Zakończenie wszystkich prac związanych z budową ronda w Karczowie jest planowane na trzecią dekadę listopada.

W miejscu istniejącego rozległego skrzyżowania powstaje czterowlotowe rondo turbinowe. Dla zwiększenia przepustowości powstanie bypass, pozwalający wjechać na drogę krajową 94 w stronę Brzegu omijając samo rondo.

12082

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach przebudowy skrzyżowania powstaną także m.in. ścieżki pieszo-rowerowe, oświetlenie, urządzenia poprawiające bezpieczeństwo oraz znak zmiennej treści na wlocie do ronda od strony Opola. Elektroniczna tablica pozwoli informować kierowców o ewentualnych utrudnieniach na autostradzie. Nowe rondo będzie również monitorowane.

Koszt przebudowy skrzyżowania, to 6,5 miliona złotych, a zadanie realizuje firma „M+” z Kędzierzyna-Koźla.

Źródło: GDDKiA O/Opole

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.