PowolanieTZNa wniosek ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 30 sierpnia 2018 r. Tomasza Żuchowskiego na stanowisko p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Tomasz Żuchowski od listopada 2015 do marca 2018 r. był wiceministrem infrastruktury i budownictwa.

Jacek Gryga, dotychczasowy p.o. Generalny Dyrektor, pozostaje zastępcą Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Tomasz Żuchowski jest absolwentem budownictwa i gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a także studiów podyplomowych z informatyki i efektywności energetycznej w budownictwie. Był wykładowcą akademickim i prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie obsługi inwestycyjnej budownictwa i mieszkalnictwa. Był również zatrudniony w spółdzielni mieszkaniowej i w administracji rządowej związanej z budownictwem i planowaniem przestrzennym, biorąc udział w projektach legislacyjnych z zakresu budownictwa.

Od 2012 do 2015 był wiceszefem Departamentu Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w Ministerstwie Infrastruktury.
W listopadzie 2015 objął stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, odpowiadając właśnie za budownictwo. W 2017 roku został pełnomocnikiem rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości (w ramach programu Mieszkanie+). Od końca sierpnia 2018 jest pełniącym obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: GDDKiA, wikipedia.org

Komentarze  
Andrzej
0 #1 Andrzej 2018-09-05 09:10
Jestem pod wrazeniem... Kolejny drogowiec zarzadzajacy polskim drogownictwem..Pewnie luki koszowe trafia teraz do kosza..
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.