contentmap_plugin

P826088714 listopada drogowcy rozpoczynają prace przy przebudowie podziemnej infrastruktury przy skrzyżowaniu ul. Towarowej i Leonharda w Olsztynie. Dzięki temu powstanie jedno z połączeń z obwodnicą miasta: 1,2 km przebudowanego traktu oraz 1,4 km nowej trasy, wiodącej wprost do węzła Wschód.

Modernizacja i budowa nowej przeprawy przez tory kolejowe, chodniki, ścieżki rowerowe, nowa zieleń oraz zbiornik retencyjny - to bardzo skrótowy opis realizowanej inwestycji.

- Jest to jedna z kluczowych inwestycji - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Musimy połączyć nasz układ drogowy z budowaną obwodnicą. Dzięki temu wiele zyskamy, m.in. wyprowadzimy tranzyt z naszych ulic. A to oznacza mniej spalin, zwiększone bezpieczeństwo, ograniczenie niszczenia dróg w granicach miasta.  

- Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu - informuje Marek Słowiński z Zarządu Dróg, Mostów i Zieleni. - W pierwszym etapie przejazd przez skrzyżowanie zostanie znacznie ograniczony. Warto uważnie obserwować oznakowanie i informacje o objazdach.

Najważniejsza zmiana to wyłączenie dotychczasowego skrętu w ul. Leonharda dla jadących Towarową od strony Barczewa. Aby to zrobić, trzeba dojechać do ronda Ofiar Katynia przy Europa Center i na min zawrócić. Prace na tym skrzyżowaniu mają potrwać do świąt, a organizacja będzie nieznacznie zmieniać się wraz z postępem prac (I etap, II etap, III etap).

- Przebudowa sieci i budowa mostu kolejowego nad torami to kluczowe zadania tej inwestycji - przyznaje dyrektor rejonu spółki Budimex, wykonawcy robót, Dariusz Taraszkiewicz. - Będziemy się starać zrealizować prace przed umownym, 27-miesięcznym terminem. Jeśli zimy będą łaskawe, zakończenie zadania przed czasem jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

Inwestycja ma wartość nieco ponad 103 mln złotych. Unijne dofinansowanie to 85 proc.

Kolejnymi połączeniami do budowanej obwodnicy będzie nowa ul. Pstrowskiego, przedłużenie Płoskiego oraz sieć ulic w okolicach Gutkowa.

Źródło: UM Olsztyn

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.