contentmap_plugin

edroga283W nocy z 20 na 21 marca pierwsze samochody przejadą nowym ponad 5-kilometrowym odcinkiem G2 Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, od ul. Kujawskiej do węzła DK nr 88 i ul. Portowej.  

Natomiast 19 marca odbędzie się oficjalne otwarcie odcinka i każdy mieszkaniec Gliwic będzie miał wyjątkową okazję, by z bliska przyjrzeć się jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii miasta.

– Tego dnia po południu, oraz 20 marca, każdy zainteresowany będzie mógł przespacerować się po DTŚ, wejść do tunelu i przejechać trasę na rowerze czy na rolkach. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy zobaczyli tę inwestycję. Najprawdopodobniej 20 marca, późnym wieczorem, na DTŚ wjadą samochody – mówił Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

To okazja, która już nigdy się nie powtórzy, bo po udostępnieniu DTŚ dla ruchu, nikt na piechotę do tunelu już nie wejdzie. A właśnie ten obiekt warto zwiedzić. Zainstalowano w nim m.in. 11 rodzajów różnego rodzaju systemów, niemal 700 lamp, 50 kamer wykrywających zdarzenia w tunelu i 16 monitorujących sytuację przed i w tunelu.

Inwestycja, o wartości niemal miliarda zł, jest współfinansowana przez Unię Europejską, z kredytu zaciągniętego przez rząd w Europejskim Banku Inwestycyjnym, państwowej rezerwy subwencji ogólnej oraz z budżetu miasta.

– Dobrą wiadomością jest to, że z 450 mln, które otrzymaliśmy z Unii Europejskiej na dokończenie inwestycji, najprawdopodobniej
żadnej części nie będziemy musieli zwracać – mówił Zygmunt Frankiewicz podczas sesji Rady Miasta.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.