contentmap_plugin

fot. ZDWW Szczekocinach zakończył się odbiór drogi wojewódzkiej nr 795. Została przebudowana na odcinku 10 km, od DK 78 do granicy województwa śląskiego. Koszt inwestycji wyniósł ponad 19 mln zł.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował, że w inwestycji zastosowano nowoczesną technologię asfaltów wysokomodyfikowanych polimerami. Trwałość warstwy ścieralnej wynosi ok. 15 lat, a trwałość konstrukcji drogi – 50.

Umowa na wykonanie remontu podpisana została w lipcu 2015 roku. Przewidywała kompleksową przebudowę drogi na długości 10,08 km. Termin wykonania określono na 31 października 2016 r. Według umowy koszt przebudowy oszacowano na prawie 19,4 mln zł. Ostateczny koszt znany będzie po rozliczeniu faktycznie wykonanych robót.

Dotychczasowa konstrukcja drogi została rozebrana, a o skali przedsięwzięcia może świadczyć to, że wykonano nasypy i wykopy o łącznej objętości 39,3 tys. m3 gruntu. W ramach przebudowy wykonano 220 zjazdów do posesji i działek i tyleż przepustów, 6300 m2 oznakowania poziomego i 1,8 km barier stalowych oraz umocniono 3 tys. m2 skarp.

Źródło: ZDW w Katowicach

Komentarze  
Andrzej
-1 #1 Andrzej 2016-10-11 13:10
Jesli zdjecie przedstawia ta droge po przebudowie to "serdecznie gratuluje" sposobu kotwieina poczatku i konca bariery.Kto na takie rzeczy pozwala? Przeciez to jest totalnie niebezpieczne bo to dziala jak "Wielka Krokiew"..Samochod wjezdzajacy na tak zakotwiona bariere jest wyrzucany w gore i najczescie spada na dach..Rozumiem ze to pomysl rodem z hasla "Poprawiamy BRD na polskich drogach"..A wystarczylo tylko chwilke pomyslec i odgiac bariere na koncowym odcinku (w proporcjach 1:10 na szerokosci 0,8m a potem 1:5 na dlugosci zaleznej od dozwolonej predkosci ) i juz bariera staje sie bezpieczna. Oczywiscie klaniaja sie przepisy projektowe..Szkoda gadac..
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.