beznazwyNa wschodni brzeg Warty trafiły pierwsze elementy nowej konstrukcji stalowej mostu Lecha. Są to segmenty podporowe, których montaż rozpoczął się już na placu budowy. Wszystkie elementy nowej konstrukcji stalowej trafią tam najpóźniej do 7 maja. Nowa część mostu Lecha będzie prawdopodobnie przejezdna jeszcze w tym roku, szybciej niż planowano.

 

Powstaje konstrukcja mostu Lecha
Do transportu elementów powstających w wytwórni poza Poznaniem używany jest specjalistyczny sprzęt do przewozu elementów ponadnormatywnych. Dostawa segmentów mostu na plac budowy jest trudnym przedsięwzięciem logistycznym. Elementy mają wysokość do 4,5 metra, a ich długość sięga 35 metrów. Największe ważą 45 ton.

Segmenty montowane są na przygotowanych konstrukcjach wsporczych z wykorzystaniem starych podpór mostu. Do montażu wykorzystywany jest żuraw o udźwigu 500 ton. Po montażu nastąpi scalenie konstrukcji poprzez spawanie i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. Zasadnicze prace związane z montażem konstrukcji stalowej zakończą się do końca czerwca.

Nowa konstrukcja będzie mostem trójprzęsłowym o długości 236 metrów, bez podpór w nurcie rzeki, dysponującym trzema pasami jezdni, ścieżką rowerową oraz pieszą. Do jej budowy zostanie użyte około 7 tys. m3 betonu, a także około 2,5 tys. ton stali.

Przebudowa mostu Lecha ma zakończyć się w przyszłym roku, jednak w związku z postępem prac powinien on być przejezdny już do końca 2019 roku.

Źródło: UM Poznań

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.