lopataUmowę na budowę wschodniej obwodnicy Raciborza oraz przebudowę drogi wojewódzkiej nr 913 podpisali przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich i firmy Strabag, która będzie realizować obie inwestycje.

 

- Ta droga jest bardzo potrzebna i stanowi kluczowe połączenie dla rozwoju południowej części województwa i wyprowadza ruch z Raciborza. Dzięki realizacji tej inwestycji poprawi się jakość powietrza, bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, ale też zwiększą się szanse na nowe inwestycje w regionie i nowe miejsca pracy – stwierdził premier Mateusz Morawiecki, mówiąc o realizacji wschodniej obwodnicy Raciborza.

Premier Morawicki podkreślił, że połączenia drogowe w województwie śląskim są dobre na osi północ-południe, a dla zrównoważonego rozwoju regionu potrzebne są kolejne połączenia wschód-zachód, jak wschodnia obwodnica Raciborza.

Umowa dotyczy 4 i 5 etapu realizacji Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna. Obwodnica Raciborza będzie miała istotny wpływ na integrację miasta oraz powiatu raciborskiego i ma przyczynić się do wzrostu rozwoju społeczno–gospodarczego regionu. Realizacja inwestycji umożliwi poprawę warunków ruchu na istniejącej sieci drogowej województwa śląskiego. Dzięki wyprowadzeniu z centrum Raciborza ruchu pojazdów ciężarowych poprawi się bezpieczeństwo. Długość etapu 4 i 5 to 7,8 km. Kwota kontraktu wynosi 296 mln zł. Inwestycja ma powstać za trzy lata.

- Kolejne kilometry dróg to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i szansa na rozwój społeczno-gospodarczy całego regionu. Dzisiaj wchodzimy w fazę realizacji obu inwestycji i bardzo się cieszę, że za kilka lat będziemy mogli skorzystać z efektów podpisanych umów – mówiła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Droga wojewódzka nr 913 to z kolei jedna z dróg dojazdowych do portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Realizacja projektu ma wpłynąć na zwiększenie przepustowości sieci drogowej, a także poprawę dostępności i płynności ruchu na DW 913. Inwestycja umożliwi poprawę dostępności do głównych szlaków drogowych regionu oraz zapewni lepszą infrastrukturę drogową łączącą Metropolię Górnośląską z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Kwota kontraktu wynosi 117,5 mln zł.

Początek przebudowywanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 913 zaczyna się na skrzyżowaniu z drogą krajową DK78 w miejscowości Nowa Wieś – Celiny, a kończy na skrzyżowaniu z drogą krajową DK86 w miejscowości Będzin.

Źródło: UMWŚ

Komentarze  
Marcin
0 #1 Marcin 2019-08-13 21:35
Bardzo dobrze :) W końcu widać że się rozwijamy!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.