edroga115Jeszcze w tym roku mają ruszyć przetargi na budowę podlaskich odcinków Via Carpatii. W listopadzie i grudniu br. mają zostać ogłoszone przetargi na budowę dwóch podlaskich odcinków S19: Choroszcz - Ploski i Ploski - Chlebczyn. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to 2022 r. Cały podlaski odcinek Via Carpatii ma być gotowy do 2025 roku.

 

Pierwszy przetarg S19 (Via Carpatia) dotyczący odcinka Choroszcz – Ploski ma ruszyć w listopadzie. Przetarg na odcinek Ploski - Chlebczyn zaplanowano na grudzień. Prace drogowe na obu odcinkach rozpoczęłyby się w pierwszym kwartale 2022 r, a ich zakończenie zaplanowano na połowę 2024 r. Obie inwestycje mają być prowadzone w systemie „projektuj i buduj”.

Minister Adamczyk poinformował, że w Krajowym Funduszu Drogowym jest zabezpieczone 135 mld zł, w tym na budowę całego polskiego odcinka Via Carpatii. Andrzej Adamczyk dodał, że planowana jest budowa dróg dojazdowych do S19, tak aby korzyści z głównego szlaku komunikacyjnego dotyczyły jak największego obszaru.

Źródło: UMWP

Komentarze  
Ojgen
0 #1 Ojgen 2019-10-04 12:01
"Minister Adamczyk poinformował, że w Krajowym Funduszu Drogowym jest zabezpieczone 135 mld zł na budowę całego polskiego odcinka Via Carpatii"..
Coś Pan redaktor pomieszał. 135mld złotych to cały budżet na najbliższe lata, a nie całą VIA Karpatię. Sama S19 to kilka z górą kilkanaście mld złotych.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.