contentmap_plugin

way 1694101 960 720W tym roku rozpoczną się prace nad projektem kolejnego etapu budowy trasy N-S w Radomiu, czyli odcinka od ulicy Żeromskiego do Kozienickiej. W drugiej połowie roku rozpoczną się prace na odcinku od Beliny-Prażmowskiego do Żeromskiego.

– Uważam, że to obecnie najważniejsza dla miasta inwestycja drogowa, która pozwoli złagodzić problem korkującego się, zwłaszcza w godzinach komunikacyjnego szczytu, centrum miasta. W perspektywie mamy też ogromną inwestycję Wodociągów Miejskich. Wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej spowoduje zamknięcie ulicy 25 Czerwca i do tego czasu musi powstać fragment trasy od ronda Mikołajczyka do Żeromskiego, który będzie stanowił objazd – tłumaczy prezydent Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Konrad Frysztak podkreśla z kolei, że równocześnie miasto przygotowuje się do budowy dwóch pozostałych odcinków trasy N-S. – Mamy już prawomocną decyzję środowiskową oraz projekt odcinka od ulicy Młodzianowskiej do osiedla Południe i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę. Chcemy wprowadzić do planu inwestycyjnego również odcinek od Żeromskiego do Kozienickiej. To umożliwi rozpoczęcie prac projektowych – tłumaczy wiceprezydent.

Według założeń władz miasta, pierwszy odcinek, którego częścią będzie przebudowany wiadukt w ulicy Słowackiego, zostanie oddany do użytku w drugiej połowie przyszłego roku, fragment od Młodzianowskiej do osiedla Południe w 2019, a od Żeromskiego do Kozienickiej w 2020 roku.

– Mamy nadzieję, że na każdym z tych etapów uda się uzyskać finansowe wsparcie z zewnątrz. W tym roku niestety za późno otrzymaliśmy decyzję środowiskową i nie mogliśmy na czas złożyć wszystkich dokumentów. Wciąż liczymy natomiast na subwencję drogową na przebudowę ulicy Wolanowskiej od Wapiennej do granic miasta. To tym ważniejsza inwestycja, że ostatnio dowiedzieliśmy się, iż budowa ekspresowej „dwunastki” wypadła z planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nasz wniosek o 2,5 miliona złotych subwencji jest kompletny i ma poparcie Związku Miast Polskich – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Źródło: UM Radom

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.