edroga131Przy drodze wojewódzkiej nr 246 zmodernizowano lub wyremontowano do tej pory odcinki o długości 50 kilometrów. W ubiegłym tygodniu oddano kolejny fragment zmodernizowanej drogi pomiędzy Złotnikami Kujawskimi oraz miejscowością Gniewkówiec w powiecie inowrocławskim.

 

- Największy zakres prac na drodze wojewódzkiej nr 246 realizowaliśmy pomiędzy Paterkiem i Szubinem oraz Szubinem i Łabiszynem. Doprowadzenie trasy do najwyższych standardów pozwoliło na znaczną poprawę bezpieczeństwa na drodze – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Droga wojewódzka nr 246 łączy szereg miast i miejscowości w południowo-zachodniej części województwa, m.in. Nakło n. Notecią, Szubin, Łabiszyn i Gniewkowo. Jej łączna długość to 88 kilometrów. Tegoroczny remont objął odcinek o długości 2,2 km pomiędzy drogą krajową nr 25 w Złotnikach Kujawskich a miejscowością Gniewkówiec. Po remoncie droga otrzymała też nowe oznakowanie poziome. Zadanie kosztowało 376 tysięcy złotych i będzie objęte 4-letnią gwarancją.

Na odcinkach pomiędzy Paterkiem i Szubinem oraz Szubinem i Łabiszynem o długości 28 kilometrów poszerzono jezdnię, wzmocniono ją i wyremontowano przyległe chodniki. Na ten cel Urząd Marszałkowski wydał 42 mln złotych. W realizacji tych inwestycji wykorzystano Regionalny Program operacyjny, czyli środki europejskie. W ostatnich latach remontowany był też odcinek od Łabiszyna do Złotnik Kujawskich o długości 17 kilometrów. Poza tym punktowe prace prowadzone były w Gniewkowie oraz Kaczkowie. Pomiędzy Gniewkowem i miejscowością Lipie w oparciu o Drogową Inicjatywę Samorządową zbudowano też drogę rowerową.

Źródło: ZDW w Bydgoszczy

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.