roboty drogoweW poniedziałek, 15 lipca, rozpoczął się remont wiaduktu na Pabianickiej. Prace zakończą się we wrześniu.

 

Wiadukt na Pabianickiej - według corocznych przeglądów - wymaga wykonania napraw utrzymaniowych. Wykonane zostaną zabezpieczenia konstrukcji wiaduktu, naprawy tynków, elementów dylatacji, oraz sfrezowana i ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Prace pozwolą na użytkowanie wiaduktu przez kilkadziesiąt kolejnych lat.

Podczas prac wyłączony zostanie ruch na wiadukcie (w stronę Pabianic) pomiędzy Odrzańską, a zajezdnią Chocianowice. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie jezdnią w stronę centrum. Dla jadących od strony Pabianic będą dwa pasy ruchu, natomiast dla jadących od centrum zaraz za skrzyżowaniem również będą dwa pasy, które dalej przejdą w jedne pas do przewiązki na właściwą jezdnię. Przejazd na drugą jezdnię będzie na skrzyżowaniu Pabianickiej z Rudzką, oraz powrót na wysokości zajezdni tramwajowej, aby przed skrzyżowaniem z ul. Chocianowicką były do dyspozycji wszystkie pasy ruchu.

Tramwaje i autobusy nie zmienią swoich tras. Kilka metrów wcześniej zostanie przeniesiony przystanek autobusowy na ul. Pabianickiej przed Odrzańską w kierunku Chocianowic. Zmiana organizacji ruchu nastąpi w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dojazd na zajezdnię odbywać się będzie jezdnią zachodnią, na której pomiędzy wjazdem do zajezdni, a przewiązką dopuszczony będzie ruch w obu kierunkach.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.