budowa 05GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na kontynuację projektowania i budowę południowego wylotu z Warszawy, czyli drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola (z węzłem). Oferty złożyło 8 firm i konsorcjów. Wszystkie przekraczają budżet zamawiającego o co najmniej 120 mln zł.

 

Najniższą ofertę (457,3 mln zł) złożyła firma Polaqua Sp. z o.o., natomiast najwyższą firma Strabag Sp. z o.o. (539,4 mln zł).

Oferty są obecnie analizowane pod kątem cenowym i merytorycznym. Oceniane będą pod kątem: przedłużenia okresu gwarancji na wybrane elementy (30%), terminu realizacji (10%) i ceny (60%).

Umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana w lutym 2020 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 26 miesięcy od daty jej zawarcia (w tym złożenie wniosku o ZRID po 5 miesiącach od podpisania umowy). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.

Zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja projektowania, uzyskanie nowej lub zamiennej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wybudowanie trasy, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie do użytku nowej drogi.

3 odcinki, 3 kontrakty

Odcinek A: węzeł Lotnisko (bez węzła) - węzeł Lesznowola (z węzłem) - ok. 6,64 km.
Kontrakt z dotychczasowym wykonawcą - Rubau Polska - został zerwany w maju br.

Odcinek B: węzeł Lesznowola (bez węzła) - węzeł Tarczyn Północ (z węzłem) - ok. 14,8 km; wykonawca robót: IDS-BUD; wartość kontraktu: 388,7 mln zł brutto

3 października 2019 r. wojewoda mazowiecki wydał decyzję ZRID dla 1,3 km odcinka zadania B. Całe zadanie zostało podzielone na 2 części. Pierwsza to 1,3 km od węzła Lesznowola w kierunku Grójca, a druga to dalsze ok. 13,5 km kończące się na węźle Tarczyn Północ. W zakresie 13,5-kilometrowej części toczy się postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji ZRID. Po uzupełnieniu dokumentacji przez wykonawcę wojewoda mazowiecki wyda dokument umożliwiający rozpoczęcie robót w terenie.

Odcinek C: węzeł Tarczyn Północ (bez węzła) - początek obwodnicy Grójca - ok. 7,9 km; wykonawca robót: Mota-Engil Central Europe; wartość kontraktu: 203,4 mln zł brutto
Obecnie na odcinku C wykonywane są roboty drogowe, mostowe i branżowe.

Po wybudowaniu drogi S7 Warszawa - Grójec kierowcy zyskają nowy wyjazd z Warszawy w kierunku Krakowa. W efekcie podróżujący na południe kraju od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, a w przyszłości również do Krakowa, dojadą bezkolizyjną drogą ekspresową.

Źródło: GDDKiA

Komentarze  
marunia
0 #1 marunia 2019-10-18 13:27
Mam nadzieję, ze inwestorzy szybko wyłonią wykonawcę, bo ta wylotówka jest z wawy jest po prostu niezbędna. Dobrze, że przyklepany jest typ drogi, bo dobrze położona droga z betonu może służyć dziesiątki lat, Ciekawe, czy będa trzy pasy w jedną stronę?
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.