edroga808Kilkadziesiąt samorządów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego chce przyśpieszenia prac nad budową drogi S10. W piątek, 14 września, w Pile samorządy opowiedziały się za powstaniem Stowarzyszenia Droga Ekspresowa S10. Swój akces zgłosiło również Pomorze Zachodnie, które było wśród sygnatariuszy listu intencyjnego.

 

Samorządy w dokumencie podkreślają, że szybka realizacja tej inwestycji ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gmin, powiatów i regionów, w tym w szczególności przedsiębiorstw tam funkcjonujących.

- Stajemy razem, bo zdajemy sobie sprawę, że bez tej drogi nasze samorządy nie będą mogły się dalej rozwijać. To jest absolutnie kluczowa kwestia. Dlatego apelujemy do ministra, aby strona rządowa traktowała S10 jako priorytet wśród inwestycji drogowych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Stowarzyszenie ma propagować znaczenie drogi S10 dla rozwoju gospodarczego i społecznego, podejmować inicjatywy zmierzające do jak najszybszej budowy i koordynować działania samorządów podejmowane w tym zakresie.

Droga krajowa nr 10 to jedna z najważniejszych dróg w Polsce, łącząca województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie i kujawsko–pomorskie z Warszawą oraz największymi portami zachodniego wybrzeża Polski: Szczecin, Świnoujście i Police.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego została dostosowana do parametrów drogi ekspresowej zaledwie na kilku newralgicznych odcinkach (Szczecin – Motaniec, obwodnica Kobylanki Morzyczyna i Zieleniewa - jedna jezdnia, obwodnica Stargardu), pozostały jej przebieg w dalszy ciągu oczekuje na zrealizowanie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Komentarze  
Damian
0 #1 Damian 2018-09-18 10:55
Bardzo ważna i potrzebna inicjatywa Marszałka. Tunel, 12,5 , S3 udało się dzięki takiemu niaskowi wpisać w rządowe inwestycje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.