graffiti12 listopada policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wykonanie sprayem graffiti na ścianie wiaduktu, w rejonie dworca SKM Sopot, Kamienny Potok. Zatrzymani to mieszkańcy Gdyni w wieku 25 i 27 lat. Sprawcy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia o wartości ponad 12 tys. zł.

 

Interwencja policjantów odbyła się na podstawie zgłoszenia od mieszkańców Sopotu, którzy zaobserwowali dwie osoby niszczące wiadukt. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli kilka puszek z farbą. Osoby podejrzane o zniszczenie mienia (pomalowanie wiaduktu) zostały zatrzymane. Zarządca obiektu - ZDIZ - wycenił straty na ponad 12 tys. zł. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Po zakończeniu postępowania ZDIZ wystąpi z roszczeniem cywilnym w stosunku do sprawców o zapłatę 12 tys. zł za przywrócenie obiektu do poprzedniego stanu.

Źródło: UM Sopot

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.