DSC 0621Trwa przebudowa ulicy Łódzkiej. Wykonawca wykorzystuje każdy moment dobrej pogody. - Na jezdni południowej, która obecnie jest wyłączona z ruchu, układamy nawierzchnię. Dobiegają prace na wiadukcie, który niebawem zostanie poddany poważnemu sprawdzianowi. Zanim zostanie udostępniony do ruchu będzie musiał bowiem przejść pozytywnie próby obciążeniowe - wyjaśnia Krzysztof Futro, kierownik budowy z ramienia firmy PBDI S.A.

 

Wykonawca urządza także tereny zielone wzdłuż przebudowywanej jezdni oraz prowadzi roboty wykończeniowe. W związku z prowadzonymi robotami na jezdni południowej przed rondem Pileckiego występuje zwężenie do jednego pasa ruchu. Kierowcy jadący od centrum w kierunku Łodzi muszą przejechać przez rondo.

DSC 0623DSC 0628

 

 

 

 

 

 

Warto przypomnieć, że przebudowa ulicy Łódzkiej jest prowadzona na odcinku od Lipnowskiej do Zdrojowej. Wcześniej miasto wybudowało fragment od ul. Andersa do Lipnowskiej. Od ul. Lipnowskiej do Włocławskiej powstaje układ dwujezdniowy i trzywlotowe rondo, natomiast od Włocławskiej do Zdrojowej została przebudowana istniejąca jezdnia. W ramach inwestycji powstaje cała infrastruktura towarzysząca: chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe. Zadanie obejmuje też budowę wiaduktów nad torami kolejowymi linii Kutno-Piła. Do tej pory drogowcom udało się wybudować wiadukt północny. Zarówno nowy obiekt, jak i jezdnia posiada pozwolenie na użytkowanie. Na wysokości skrzyżowania Łódzka-Włocławska gotowe jest rondo. Wykonano także dojazd do ul. Włocławskiej. Prace potrwają do końca maja.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.