contentmap_plugin

edroga624Od maja br. trwa budowa obwodnicy N-S w Piotrkowie Trybunalskim, od ul. Modrzewskiego do ul. Wojska Polskiego. Drogowcy weszli już na skrzyżowanie z ul. Twardosławicką, gdzie rozpoczęli budowę ronda.

Nowy odcinek obwodnicy ma zaprojektowane dwa ronda. Pierwsze powstanie przy Twardosławickiej, a drugie przy ul. Wojska Polskiego. W miejscu, gdzie powiedzie nowa droga, trwa budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz wodociągu. Równocześnie wykonywane są roboty związane z profilowaniem i zagęszczaniem podłoża pod warstwy konstrukcyjne.

Obwodnica N-S to bardzo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

- Droga rozładuje ruch w zachodniej części miasta. Dzięki niej, w krótkim czasie przejedziemy trasę północ-południe. Ważnymi elementami drogi będą ronda. Ich zadaniem będzie upłynnienie ruchu na drodze – mówił prezydent Krzysztof Chojniak. - Koszt całej inwestycji to 5,4 mln złotych, ale miasto wyda tylko połowę tej kwoty. Resztę pokryją pieniądze pozyskane z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

Po zakończeniu prac powstanie dwupasowa jezdnia (po jednym pasie w każdym kierunku), chodnik i ścieżka rowerowa. Całość wykończą elementy zieleni.

- Przy drodze stanie szpaler ośmiuset drzew, co jest naturalnym nawiązaniem do przyszłorocznej rocznicy 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Przy drodze zasadzimy, niespotykane do tej pory w naszym mieście, tulipanowce oraz akacje kuliste. Ostatnim „zielonym” elementem będzie łąka kwietna, która powstanie tutaj zamiast trawnika – wyliczała Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski

Komentarze  
Sandra
0 #1 Sandra 2018-12-29 16:55
Katastrofa , przecież ta obwodnica już jest za MAŁA, jeden pas ! Przecież z roku na rok przybywa samochodów i miasto będzie się rozwijać.Drzewa znowu trzeba będzie wycinać! KTO TO ZATWIERDZIŁ.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.