IMG 20190410 094816Rozpoczęła się budowa pierwszego z pięciu parkingów, które powstaną w sąsiedztwie nowo budowanej siedziby Sądu Rejonowego w Toruniu. Budowany parking pomieści 50 aut i powstaje przy ul. Wały gen. Sikorskiego, na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza.

 

Budowa parkingu potrwa do końca lipca tego roku. Wykonawcą prac jest firma BUD-WEST, która najpierw musiała opracować dokumentację projektowo-kosztorysową oraz uzyskać wszystkie niezbędne do realizacji decyzje administracyjne. Teraz przyszedł czas na roboty budowlane. Wykonawca usunął starą nawierzchnię na pierwszym odcinku inwestycji, równolegle budowana jest kanalizacja deszczowa. Na budowie trwają prace brukarskie. Wykonywane są również warstwy konstrukcyjne nawierzchni.

Ulica Wały gen. Sikorskiego jest zamknięta od ul. Gregorkiewicza w kierunku ronda ZNP. Na dalszym odcinku ulica jest przejezdna, dzięki wykonanej podbudowie. Równolegle - oprócz prac drogowych -Toruńskie Wodociągi realizują swój projekt związany z modernizacją kanalizacji w tym rejonie. Projekt drogowy i jego realizacja kosztuje ok. 1,2 mln zł.

IMG 20190410 094822IMG 20190410 094854

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W projektowaniu jest także 158 miejsc przy ul. Gregorkiewicza. Planuje się wybudowanie drogi dojazdowej, która zostanie zakończona placem do zawracania. Realizacją tego projektu zajmuje się firma Transbruk, która po uzyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji, zajmie się jego budową. W projektowaniu jest także 37 miejsc do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 53 oraz przy ul. Grudziądzkiej 62. Docelowo powstanie tu 84 miejsc do parkowania. Po zakończeniu przebudowy placu Chrapka rozpocznie się budowa miejsc parkingowych przy ul. bp. J. Chrapka. Do dyspozycji kierowców zostanie oddanych 86 miejsc.

W okolicy pojawią się także parkingi, które powstaną przy okazji rozbudowy basenu przy ul. Bażyńskich i zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Rynek Wełniany, Jagiellońska, Przy Kaszowniku.

Źródło: MZD w Toruniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.