DSC01198W pierwszym tygodniu lipca tramwajarze będą remontowali tory u zbiegu ulic J.P. Woronicza i al. Niepodległości. Od 1 lipca zmieni się organizacja ruchu na ul. Leszno. Zmiany w ruchu na Ursynowie i w Wawrze zapowiadają także wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy.

 

Remont torowiska i prace na ulicach
Przez osiem dni, od 29 czerwca do 7 lipca, warszawscy tramwajarze będą remontować przejazd przez torowisko w al. Niepodległości przy stacji metra Wierzbno. Od soboty, 29 czerwca, od ok. godz. 2.00 jadący al. Niepodległości od strony centrum nie będą mogli pojechać prosto przez skrzyżowanie z ul. J.P. Woronicza i torowisko tramwajowe. Na skrzyżowaniu będą musieli skręcić w prawo w kierunku ul. Wołoskiej lub w lewo do ul. Puławskiej. Z drugiej strony, przed placem budowy, (na pasie dzielącym jezdnie) zostanie wytyczona zawrotka, która umożliwi wjazd i wyjazd z myjni samochodowej oraz ogródków działkowych. Ponadto, możliwy będzie skręt w lewo z al. Niepodległości (dla jadących od strony Ursynowa) w ul. Ksawerów.

W czasie prac tramwaje nie będą jeździły ul. J.P. Woronicza pomiędzy ul. Puławską a Wołoską.

Trwa przebudowa skrzyżowania al. Krakowskiej z ul. Instalatorów. W weekend 29-30 czerwca wykonawca robót będzie układał nową nawierzchnię na 100-metrowym odcinku ul. Instalatorów przed al. Krakowską. W tym czasie ul. Instalatorów nie będzie miała połączenie z al. Krakowską.

Wzdłuż ulic Leszno i Górczewskiej budowana jest droga dla rowerów. Obecnie prowadzone prace wiążą się ze zwężeniem jezdni pomiędzy ul. Młynarską a Szlenkierów. Kolejną zmianę w organizacji ruchu wykonawca planuje wprowadzić we wtorek, 2 lipca. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa nie będą mogli, bezpośrednio na skrzyżowaniu, skręcić w lewo w ul. Młynarską – będą musieli skorzystać z zawrotki za skrzyżowaniem. Z pracami drogowców skoordynowana jest remont komory ciepłowniczej zlokalizowanej pod jezdnią. Wykonawca tych prac w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 30 czerwca na 1 lipca, zamknie północną jezdnię ul. Leszno na odcinku od ul. Okopowej do Karolkowej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się drugą jezdnią. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała niemal do końca lipca.

Zmiany na budowie obwodnicy
Zmiany w ruchu zapowiadają także wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie i w Wawrze. W piątek, 29 czerwca, ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. J. Rosoła w rejonie skrzyżowania z ul. F. Płaskowickiej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na tymczasową jezdnię, wybudowaną po zachodniej stronie dawnego przebiegu ulicy. Kierowcy, tak jak dotychczas, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nadal nie będzie można skręcić w lewo z ul. J. Rosoła (jadąc od strony Lasu Kabackiego) w ul. F. Płaskowickiej.

W niedzielę, 30 czerwca ok. godz. 23.00 zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez tory kolejowe przy stacji PKP Miedzeszyn. Umożliwi to wykonawcy robót włączenie nowych torów (na wiaduktach kolejowych) w istniejący układ torowy. Przez dwa tygodnie, do 14 lipca, kierowcy będą musieli korzystać z przejazdów przy stacjach PKP Falenica (na wysokości ulic Bysławskiej i Walcowniczej) lub PKP Radość (na wysokości ulic Panny Wodnej i Izbickiej). Na taką trasę objazdową zostaną skierowane również autobusy linii 115. Ruch pociągów SKM oraz KM będzie odbywał się według zmienionych rozkładów jazdy i uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza.

Natomiast we wtorek, 2 lipca ok. godz. 12.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Mozaikowej. Ruch na odcinku od ul. Szafirowej do Brodnickiej zostanie skierowany na tymczasową jezdnię, omijającą plac budowy.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.