20170525 101022Trwają ostatnie wykończeniowe prace przy budowie nowego wiaduktu w Myślenicach. Zastąpił on stary obiekt, który został w ubiegłym roku rozebrany. Trwa jeszcze wyposażenie nowej szerszej konstrukcji w elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Obecnie prowadzimy typowe prace wykończeniowe – wyjaśnia dyrektor ds. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”. – Oznacza to, że w najbliższy weekend w Myślenicach na Zakopiance przejezdne będą obie jezdnie. Dzięki temu z początkiem wakacji na tym odcinku ważnej trasy łączącej Kraków z Zakopanem kierowcy nie napotkają większych utrudnień. W poniedziałek (5 czerwca) przeprowadziliśmy też próbne obciążenie obiektu. W lipcu wiaduktem łączącym Myślenice z miejscowością Polanka przejadą pierwsze pojazdy.

Na nowej konstrukcji trwa jeszcze montaż barier, balustrad, obiekt zabezpieczany jest przed korozją i przygotowywany do wykonania nawierzchni jezdni i chodników. Wszystkie tego typu prace mają zakończyć się na przełomie czerwca i lipca.

Nowy wiadukt zaprojektowano jako obiekt sprężony typu rama kozłowa o konstrukcji płytowo — belkowej. Nie posiada on podpory pomiędzy jezdniami. W zakres inwestycji wchodzi także przebudowa dojazdów, kanalizacji deszczowej, przebudowa przyległych sieci elektroenergetycznych oraz budowa chodnika i poboczy. Inwestycja kosztowała  blisko 5,9 mln zł.

20170525 10211720170525 104323
Stary wiadukt w Myślenicach liczący ponad 30 lat został rozebrany w ubiegłym roku. Ekspertyzy wykazały, że obiekt nie spełnia  podstawowych wymagań i standardów jakim powinny odpowiadać konstrukcje nad drogami ekspresowymi i znajduje się w złym stanie technicznym.

Źródło: Gotowski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.