Wytyczne Active Travel AuditsSieć tematyczna Active Travel Network stworzyła wytyczne dla prowadzenia Active Travel Audits. Opracowanie jest efektem programu wymiany doświadczeń i edukacji  URBACT European. Active Travel Audits jest narzędziem badającym warunki podróżowania w mieście, a celem takiego audytu jest stworzenie pieszym i rowerzystom dogodniejszych możliwości przemieszczania się  w mieście. Wytyczne zostały dodatkowo poddane procesowi certyfikacji polityki rowerowej BYPAD.

The Active Travel Network to projekt, który rozpoczął się w 2009 r. Jego celem było stworzenie międzynarodowej sieci partnerów promujących korzystanie z rowerów w miastach. Ponadto zadaniem tej grupy było upowszechnianie pieszych przejść na krótszych trasach. Propagowanie aktywnego poruszania się po mieście, a tym samym zmniejszanie liczby samochodów na ulicach, jest dobrym rozwiązaniem problemu komunikacyjnego zatłoczenia. Jest też rozwiązaniem na czas kryzysu ekonomicznego i rosnących cen paliw.

The Active Travel Audit jest narzędziem służącym udoskonalaniu warunków do aktywnego przemieszczania się w miastach. Dokument przedstawia jak przygotować i poprowadzić kontrolę istniejącego stanu tzw. aktywnego podróżowania, a więc zdiagnozować jaka część ludzi korzysta z komunikacji publicznej, z roweru lub pieszo porusza się po mieście, oraz przeanalizować uzyskane wyniki. Dokument zawiera również informację o tym, jakie instytucje powinny być zaangażowane w ten typ badań, a także podaje, jakie umiejętności i wiedzę muszą posiadać ludzie je przeprowadzający.

Wytyczne The Active Travel Audit są dostępne na stronie internetowej Eltis www.eltis.org

Źródło: Eltis The Urban Mobility Portal

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.