edroga039Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował w tym roku przebudowy dróg i inwestycje poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego o wartości 23 milionów złotych.

Najkosztowniejszymi zadaniami będą przebudowy - drogi nr 152 w Starogardzie Łobeskim wraz ze skrzyżowaniem tej drogi z drogą wojewódzką nr 148 oraz przebudowa odcinka szlakowego Banie - Pyrzyce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 122. Na każdą z inwestycji zarezerwowano w budżecie 1,7 mln zł.

Wśród inwestycji miejskich są trzy przebudowy w powiecie gryfińskim: ul. Gryfińskiej w Starym Czarnowie (DW nr 120), ul. Baniewickiej w Baniach (DW nr 122) i przejścia przez Mieszkowice w ciągu drogi nr 126. W powiecie drawskim przebudowywane będą ulice Polna i Szczecinecka w Czaplinku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163 i ul. Dworcowa w Kaliszu Pomorskim w ciągu drogi wojewózkiej nr 175. W Trzebiatowie kontynuowana będzie przebudowa ul Kościuszki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 109.

Zaplanowano również przebudowy kilku odcinków szlakowych, między innymi Cedynia-Golice (DW nr 125), Drawno-Choszczno (DW nr 175), dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 172: Radacz-Szczecinek i Połczyn-Kołacz oraz dwa odcinki w ciągu drogi nr 103: Ciećmierz-Paprotno i Cerkwica-Czaplin.

Łącznie w ramach przebudów realizowane będą 23 zadania o szacunkowej wartości 21 mln zł.

W tegorocznym planie są również 22 inwestycje z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chodzi o budowy i przebudowy chodników, zatok autobusowych czy sygnalizacji świetlnych. W tym roku każdy z 7 Rejonów Drogowych wyda na ten cel 270 tys. zł. Swój wkład wniosą też samorządy. Spośród tych inwestycji najkosztowniejszą będzie przebudowa przejścia przez Namyślin w ciągu drogi nr 127, na którą zarezerwowano w budżecie 210 tys. zł oraz przebudowa zatok autobusowych w ciągach dróg wojewódzkich na terenie działania RDW w Pyrzycach, a także chodnika w Brojcach w ciągu DW nr 105. Szacuje się, że każda z tych dwóch inwestycji będzie kosztować około 200 tys. zł. Nowa sygnalizacja świetlna powstanie w Łobzie na ul. Bema w ciągu DW nr 148, natomiast w Barlinku w ciągu drogi nr 156 powstanie zatoka postojowa ze stanowiskiem do ważenia pojazdów. Koszt tych wszsytkich zadań szacuje się na 2 mln zł.

Źródło: ZZDW

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.