Mobilność

ban ogOrganizatorzy TRA2016 (Transport Research Arena), najważniejszej w Europie konferencji podejmującej problematykę badań naukowych w obszarze transportu, zapraszają do składania abstraktów na wystawę plakatów - TRA Marketplace. 

edroga233Zaledwie 9 dni pozostało do rozpoczęcia obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Do wydarzenia przyłączyło się już ponad 1100 głównie europejskich miast. Więcej niż połowa z nich zgłosiła się z Austrii (322), Węgier (177) i Hiszpanii (207). Mamy też już własnych przedstawicieli. Są to: Kraków, Lublin, Opole, Wągrowiec i Wrocław.

edroga238Po raz kolejny został ogłoszony przetarg nieograniczony na uruchomienie oraz zarządzanie i kompleksową eksploatację sytemu o nazwie Łódzki Rower Publiczny (ŁPR). Na inwestycję miasto przeznaczy 13,5 mln zł.

edroga952Do końca sierpnia br. ponad 9,5 tys. kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Natomiast za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów policja odebrała 153 dokumenty. Przepisy, które pozwalają na zatrzymanie prawa jazdy w trakcie kontroli drogowej obowiązują od 18 maja br.

edroga1000W nowym sezonie Lubelski Rower Miejski zostanie rozbudowany o 47 nowych stacji, z czego 42 stacje, w tym dwie z rowerami dziecięcymi, będzie znajdowało się na terenie Lublina, a pięć pojawi się w Świdniku. Oznacza to, że wiosną system będzie liczył w sumie 88 stacji. W takim kształcie system zostanie uruchomiony przez sezonem letnim przyszłego roku.

edroga166Śląscy radni przyjęli „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Województwa Śląskiego”. Jego celem jest dążenie do poprawy jakości systemu transportu pasażerskiego oraz określenie kierunków jego rozwoju do roku 2020.