contentmap_plugin

edroga021W tym roku droga wojewódzka nr 942 w Wiśle ma być remontowana na niespełna 3,5-km odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową w Malince do mostu na Wiśle przed rondem będącym skrzyżowaniem z DW 941.

Planowany remont polegać będzie na rozebraniu istniejącej konstrukcji drogi, odbudowaniu systemu odwodnienia drogi, odbudowie infrastruktury technicznej i zbudowaniu nowej konstrukcji drogi wraz z chodnikami i innymi urządzeniami technicznymi towarzyszącymi.

Przedsięwzięcie podzielone zostało na dwa etapy. Przewiduje się, że w tym roku wykonanych będzie ok. 45 proc. robót, a reszta w roku przyszłym. Na remont zarezerwowano 20 mln złotych. Ile będzie rzeczywiście kosztował, zależy od wyników przetargu.

Remont będzie odbywał się bez zamykania drogi dla ruchu. W czasie, gdy będą prowadzone prace remontowe wprowadzony będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

***

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zaplanował w tym roku ponad 42,5 mln zł na remonty i 142 mln zł na inwestycje.

Źródło: ZDW w Katowicach

Komentarze  
omen
0 #1 omen 2015-03-22 07:25
Hurraaaaa,nareszcie ktoś pomyślał o tym odcinku najbardziej uczęszczanych przez turystów, brak chodnika i odwodnienia od lat dawał się we znaki każdemu,tyle lat i petycji,dziękujemy, że nasze apele zostały wysłuchane!!!!wdzięczni tubylcy i turysci!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.