Nowa trasa połączy trzy podwrocławskie miejscowościNa przełomie sierpnia i września ruszą prace budowlane na kolejnym odcinku trasy, która połączy w przyszłości trzy podwrocławskie miejscowości: Bielany, Łany i Długołękę. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego została podpisana umowa na realizację fragmentu łączącego Żerniki Wrocławskie z Siechnicami.

62,8 mln zł – tyle kosztować będzie budowa drogi wojewódzkiej z Siechnic do Żernik Wrocławskich. Przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei podpisali kontrakt z firmą Pol – Dróg Dolny Śląsk, która w sierpniu rozpocznie prace budowlane. W podpisaniu umowy wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Trasa Bielany - Łany - Długołęka to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat na Dolnym Śląsku. Plany zakładają, że kierowcy jadąc od Bielan Wrocławskich przez Łany aż do Długołęki, ominą w ten sposób Wrocław od wschodu. Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2009 roku. Obejmuje budowę w sumie 38 km dróg.

Inwestycję podzielono na IV etapy:

  • ETAP I - budowa drogi od ronda w Siechnicach do Żernik Wrocławskich od drogi nr 395 do drogi krajowej 94 (dziś podpisano umowę z wykonawcą, ukończenie inwestycji IX 2014 r.)
  • ETAP II  - trasa od Bielan Wrocławskich do Żernik Wrocławskich (jest na etapie prac przedprojektowych)
  • ETAP III - trasa od miejscowości Łany do Długołęki (jest na etapie projektowania)
  • ETAP IV -  od ronda w Siechnicach do ul. Odrzańskiej w Łanach (planowany koniec budowy – styczeń 2013 r.)

Droga z Żernik do Siechnic, na budowę której podpisano kontrakt, będzie miała 5 km długości i jedną jezdnię. Na początku i końcu odcinka powstaną fragmenty z dwiema jezdniami. Na trasie wzniesione zostaną dwa wiadukty nad torami kolejowymi i most nad rzeką Brochówką. W ramach inwestycji przebudowana będzie też ul. Kolejowa w Iwinach oraz Zacharzycka. Wzdłuż całej trasy będzie ścieżka rowerowa i chodnik, a także ekrany akustyczne i ekrany związane z ochroną środowiska.

Wartość całej inwestycji razem z kosztami wykupu gruntów i przygotowania dokumentacji projektowej to prawie 114,9 mln zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego/DSDiK Wrocław

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.