sign 2460206 960 720Skrzyżowanie ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów zostanie przebudowane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Dzięki tej inwestycji zwiększy się przepustowość skrzyżowania, poprawi się też bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na rozbudowę skrzyżowania ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów. Zmiany będą dotyczyły zarówno kierowców, jak i pieszych.

W planach jest m.in. zmiana geometrii skrzyżowania, poszerzenie wlotów i wylotów, korekta łuków oraz przebudowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

Kierowcy dojeżdżający ul. Toszecką do skrzyżowania z ul. Myśliwską będą mieli do dyspozycji trzy pasy: dla jadących na wprost i w prawo, dla jadących na wprost oraz dla skręcających w lewo. Za skrzyżowaniem kierowcy będą nadal poruszali się dwoma pasami ruchu, które następnie zwężą się do jednego pasa.

Za skrzyżowaniem ul. Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów, w pobliżu obecnie istniejącego przystanku (w kierunku centrum) zostanie wybudowana zatoka autobusowa.

Dla pieszych zostaną przygotowane nowe chodniki. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących, przy przejściach zostanie ułożona specjalna kostka. Aby dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów, powstaną wyspy.

– Przebudowa poprawi przepustowość, zwiększy także bezpieczeństwo i komfort jazdy, a ruch pieszych zostanie uporządkowany. Skrzyżowanie będzie przyjazne dla wszystkich uczestników ruchu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą jeszcze w tym roku – tłumaczy Jadwiga Jagiełło–Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.