NARUTOWICZA KONSTYTJeszcze w październiku w Łodzi powstanie nowe rondo u zbiegu Narutowicza i Konstytucyjnej. Rondo pozwoli poprawić bezpieczeństwo i lepiej zorganizować ruch.

Wkrótce na tym skrzyżowaniu pojawi się nowa droga, która będzie przedłużeniem Narutowicza i połączy się z Centrum Kliczno-Dydaktycznym. Dzięki utworzeniu ronda łatwiej będzie przejechać w dowolnym kierunku.

Przed zmianami zostanie wymalowane oznakowanie poziome, pasy i strefy wyłączone z ruchu oraz zamontowane oznakowanie i separatory.

Ronda z reguły lepiej organizują ruch na skrzyżowaniu. Dodatkowo wymuszają zmniejszenie prędkości, co poprawia bezpieczeństwo.

Źródło: ZDiT w Łodzi

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.