monitoring 401776 960 720Rozbudowa systemu detekcji w Gliwicach właśnie wchodzi w drugi etap. W mieście pojawiły się nowe, elektroniczne tablice, które już wkrótce będą wskazywać dokładną liczbę miejsc parkingowych w centrum. A to dopiero początek! Rozbudowa systemu obejmuje jeszcze m.in. nadanie priorytetu przejazdu dla pojazdów komunikacji zbiorowej czy służb ratowniczych.

 

W ramach projektu „Rozbudowa systemu detekcji na terenie miasta Gliwice wraz z modernizacją wybranych sygnalizacji świetlnych” na gliwickich ulicach zamontowano 17 elektronicznych tablic, wchodzących w skład systemu identyfikacji wolnych miejsc parkingowych. Nowe tablice zlokalizowane są w centrum, m.in. przy ul. Zwycięstwa, Dolnych Wałów, Dworcowej, Kłodnickiej, Barlickiego. Powinny zostać uruchomione do końca października. Łącznie w mieście znajduje się 20 takich tablic informacyjnych.

Realizacja projektu obejmuje też instalację znaków zmiennej treści informujących o aktualnej sytuacji drogowej. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że jeszcze we wrześniu pojawią się przy alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Gliwicach. W tym samym miejscu, a także na Drogowej Trasie Średnicowej drogowcy będą montować kamery i wyposażenie elektroniczne systemu preselekcyjnego ważenia pojazdów. Uzupełnieniem informacji wyświetlanych na znakach będzie serwis internetowy dostępny również jako aplikacja w urządzeniach mobilnych, w którym oznaczone zostaną między innymi: czasy przejazdu przez miasto, lokalizacje autobusów oraz aktualne utrudnienia występujące na gliwickich drogach.

Projekt o wartości 30 mln zł realizowany przez ZDM został dofinansowany na kwotę 25,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.