contentmap_plugin

T1W poniedziałek (9 kwietnia) rozpocznie się kolejny etap modernizacji blisko 400-metrowego wiaduktu w Trzebini na drodze krajowej nr 79 łączącej aglomerację śląską z Krakowem. Samochody osobowe będą mogły korzystać z objazdu przez Piłę Kościelecką, a tranzyt będzie kierowany na autostradę.

 

Wiadukt w Trzebini jest jednym z najważniejszych obiektów inżynierskich na drodze krajowej nr 79 łączącej aglomeracje śląską z Krakowem. Umożliwia bezkolizyjny przejazd nad linią kolejową łączącą Katowice z Krakowem oraz równoległą do torów ulicą Dworcową.

- Prace budowlane rozpoczęły się w lutym. W pierwszej kolejności wykonywane były rozbiórki m.in. kap chodnikowych, balustrad, barier, krawężników. Rozpoczęliśmy też roboty przy podporach. Przed nami kolejny etap robót: wzmocnienie ustroju nośnego, wymiana izolacji, przebudowa odwodnienia, oświetlenia oraz elementów zabezpieczeń.

Przebudujemy też jezdnię na obiekcie, która otrzyma standardową szerokość 7 metrów. Pozwoli to na poszerzenie chodników. Tych prac nie możemy jednak prowadzić pod ruchem. Kierowcy przez okres około 4 miesięcy będą korzystać z objazdów – wyjaśnia dyrektor zarządzający w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak.

T2T3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kierowcy pojazdów osobowych będą kierowani na drogi powiatowe łączące Trzebinię z Chrzanowem. Objazd wytyczono ulicami Topolową (Chrzanów), Chrzanowską i Trzebińską (Piła Kościelecka) oraz Słowackiego (Trzebinia). Na objeździe funkcjonuje przejazd kolejowy. W związku z tym kierowcy korzystający z tego objazdu powinni liczyć się z wydłużonym czasem przejazdu. Pojazdy ciężarowe będą kierowane na autostradę. Kierowcy mogą również korzystać z drogi krajowej nr 94 łączącej Śląsk z Krakowem.

Wszystkie prace budowlane zakończą się jesienią tego roku.

Źródło: Gotowski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.