roboty drogoweDrugi etap remontu ul. Miodowej i pl. Krasińskich rozpocznie się w niedzielę, 25 marca. Kolejne prace zapowiadają także wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy.

 

Trwa przebudowa ul. Głębockiej na odcinku od ul. Podwójnej do L. Berensona. Od piątku, 23 marca zwężona będzie ul. Lewandów przed skrzyżowaniem z Głębocką. Na zwężonym odcinku będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy – w stronę ul. Głębockiej. Wyłączona z ruchu zostanie północna część jezdni pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Głębocką a pierwszą poprzeczną drogą o nawierzchni z kostki betonowej. Na zwężonym odcinku wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – do ul. Głębockiej. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Głębocka – L. Berensona i Oknicka. Utrudnienia związane są z przebudową ul. Głębockiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy czerwca, gdy plac budowy przeniesie się na drugą część jezdni.

Trwa także remont pl. Krasińskich i ul. Miodowej. Będą nowe chodniki z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, jezdnia z bloczków granitowych, kontrastujące przejścia dla pieszych, zatoki postojowe, progi zwalniające. Z powodu prac zamknięty jest pl. Krasińskich, natomiast w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek (z 25 na 26 marca) zamknięta dla ruchu zostanie ul. Miodowa na odcinku od ul. Długiej do Senatorskiej.

Nieprzejezdny będzie odcinek pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Długą i Senatorską przy czym ulice Długa i Senatorska pozostaną przejezdne. Od strony ul. Długiej utrzymany będzie dojazd do L. Schillera. Na zamkniętym odcinku będzie możliwy wyłącznie dojazd do posesji i instytucji mieszczących się przy ul. Miodowej (dojazd do posesji będzie możliwy także ul. Karmelicką, na której będzie w tym czasie obowiązywał ruch dwukierunkowy). Objazd będzie prowadził ulicami: Świętojerska – gen. W. Andersa – pl. Bankowy – Senatorska. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy maja.

Nadal (do początku kwietnia) zamknięty dla ruchu pozostanie pl. Krasińskich pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Świętojerską i Długą. Jadący ul. Bonifraterską muszą rozjechać się w prawo lub w lewo w ul. Świętojerską. Możliwy jest tylko dojazd do parkingu podziemnego. W ostatnim etapie prac (po zakończeniu robót na ul. Miodowej) kolejno zamykane będą skrzyżowania z ulicami: Świętojerską, Długą i Senatorską.

Budowa obwodnicy
Wykonawca wawerskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, w niedzielę 25 marca ok. godz. 22.00, zamknie przejazd kolejowy w Miedzeszynie, w rejonie skrzyżowania z ulicami Przewodową, Szafirową i Drozdową. Kierowcy będą musieli korzystać z przejazdów przy stacjach Warszawa Falenica (na wysokości ulic Bysławskiej i Walcowniczej) lub Warszawa Radość (na wysokości ulic Panny Wodnej i Izbickiej). Od piątku, 23 marca od ok. godz. 8.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Deptak przy skrzyżowaniu z Mozaikową. Możliwy będzie tylko wyjazd na ul. Patriotów.

To część przygotowań do budowy węzła drogowego oraz zagłębienia trasy pod ul. Patriotów i torami kolejowymi. W kolejnym etapie (po otwarciu przejazdu) prac wykonawca planuje zamknąć dla ruchu wschodnią jezdnię ul. Patriotów. Drogowcy zbudowali dodatkowe tory, którymi pociągi będą omijały plac budowy i teraz muszą połączyć je oraz sieć trakcyjną działającą linią kolejową.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.