made with love from Joomla.it

pedestrians 400811 960 720Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na szczegółową koncepcję naziemnych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przy rondzie Dmowskiego. Łatwiej będzie można przekroczyć Aleje Jerozolimskie i Marszałkowską oraz dojść do przystanków tramwajowych.

Opracowanie ma być gotowe do końca listopada tego roku (ale w przetargu premiowane jest skrócenie tego czasu) i będzie podstawą do projektów budowlanych i organizacji ruchu potrzebnych do wytyczenia przejść w terenie i koniecznych przebudów jezdni i infrastruktury podziemnej. Wykonawca zaproponuje usytuowanie przejść po przeanalizowaniu m.in. natężenia ruchu pieszych, samochodów, pojazdów komunikacji miejskiej, możliwości ewentualnych przebudów itp. przy założeniu, że przejścia podziemne nadal będą funkcjonowały.

To kolejna zmiana, która ułatwi poruszanie się pieszym w ścisłym centrum miasta. Są nowe przejścia przez Aleje Jerozolimskie przy ul. Emilii Plater, w tym roku mają się pojawić przy Rondzie Czterdziestolatka. W tym roku Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudowę odcinka al. Jana Pawła II, a w dalszej perspektywie przemiana czeka samą ulicę Marszałkowską pomiędzy ul. Królewską a Piękną.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.