Południowa Obwodnica Warszawy organizacja ruchu10 maja wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie planuje zmienić sposób wyjazdu z Os. Kazury. Tydzień później zmiany mają objąć również skrzyżowanie ulic F. Płaskowickiej i Stryjeńskich. Natomiast w poniedziałek, 13 maja, rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Trakt Lubelski.

 

Budowa obwodnicy na Ursynowie
Na Ursynowie trwa budowa tunelu przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Na czas prac budowlanych zamknięta dla ruchu została południowa jezdnia ul. F. Płaskowickiej. W najbliższym czasie wykonawca prac planuje wprowadzić kolejne zmiany w organizacji ruchu. W piątek, 10 maja, ok. godz. 22.00 zamknięty zostanie dotychczasowy wyjazd z Os. Kazury przez ul. rtm. W. Pileckiego na ul. F. Płaskowickiej. Ruch w tej relacji zostanie przełożony na tymczasową jezdnią, wybudowaną po zachodniej stronie starej drogi. Powróci natomiast możliwość skrętu w lewo z ul. F. Płaskowickiej od strony al. Komisji Edukacji Narodowej w ul. rtm. W. Pileckiego, w kierunku Os. Kazury.

Tydzień później zmiany obejmą również skrzyżowanie ulic F. Płaskowieckiej, Dereniowej i Stryjeńskich. W piątek, 17 maja, późnym wieczorem zlikwidowane zostanie rondo, a w jego miejsce wytyczone zostanie tradycyjne skrzyżowanie. Równocześnie zamknięty dla ruchu zostanie wlot ul. Stryjeńskich – ruch będzie odbywał się tymczasową jezdnią, wybudowaną po zachodniej stronie dotychczasowego przebiegu ulicy.

Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone także na odcinku wawerskim. We wtorek, 14 maja, ok. godz. 10.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Mozaikowej. Ruch zostanie przełożony na tymczasowe poszerzenie, a zamknięty zostanie wjazd na ul. Tuberozy od strony ul. Mozaikowej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy czerwca. Umożliwi to wybudowanie dróg dojazdowych, które będą stanowiły objazd wykorzystywany w czasie budowy dojazdów do wiaduktu w ul. Mozaikowej.

Kolejny etap przebudowy Traktu Lubelskiego
ulica Trakt Lubelski objazd zamkniętych odcinków ulicyW Wawrze trwa przebudowa ul. Trakt Lubelski. Zamknięty dla ruchu jest odcinek od ul. Skalnicowej do skrzyżowania z ul. Śnieguliczki. W poniedziałek, 13 maja, ok. godz. 23.00 rozpocznie się kolejny etap robót. Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Zwoleńskiej do Chodzieskiej. Połączenie z ul. Trakt Lubelski straci ul. Cylichowska. Objazd zostanie poprowadzony ul. Wał Miedzeszyński. Swoje trasy zmienią autobusy linii 142, 702 i nocnej N72.

Pozostałe zmiany
W sobotę i niedzielę, 11 i 12 maja, na ul. Strażackiej na wysokości ul. Katiuszy będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Utrudnienia związane są z budową przyłącza wodociągowego.

Na Białołęce w końcową fazę wchodzi budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie oraz mostu nad rzeką Długą. W dniach 15-19 maja zamknięta dla ruchu będzie ul. Zdziarska na odcinku pomiędzy budowanym rondem a mostem. Przejezdne będzie natomiast rondo na skrzyżowaniu ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie. Zamknięty odcinek będzie można objechać można jadąc ul. Białołęcką do ul. Kobiałka. Swoje trasy zmienią autobusy linii 134. W tym czasie zamknięcia wykonawca będzie układał docelową nawierzchnię.

Źródło: UM Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.